avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 805 soluții astăzi
Forum Activitate gabicod

Activitate gabicod

Daca am o decizie interna emisa in luna aug. si am omis sa o inregistrez in REVISAL ce e de facut? decizia priveste concediuc fara plata mai mare de 30 de zile.
Multumesc de raspuns....dar cine ar trebui sa o intocmeasca????
Am o intrebare si daca stie cineva sa ma ajute cu un raspuns legal, multumesc anticipat.

Postul de Secretar al unei Primarii trebuie sa aibe fisa postului sau doar pentru ca are atributii in Legea 215/2001 nu trebuie intocmita o fisa de post pentru acest post?????
Stiu ca este un Ordin dar.......si ce daca??? nu putem face ceva demersuri pentru anulare??? ca este un abuz sa iei bani de la consumatori ca sa faca ENEL-ul studii de energii alternative. Sa-si suporte singuri cercetarile.
Ma deranjeaza f.f.f.tare contributia de cogenerare din factura de la ENEL. Haide-ti sa ne unim si daca exista cai legale sa le folosim pt. a solicita anularea ordinului care reglementeaza aceasta contributie. ASTEPT IDEI!
Buna ziua,
tocmai astazi am aflat si eu despre aceasta taxa abuziva si ma indigneaza....daca se poate face ceva....as vrea sa stiu si sa fiu si eu parte....nu cred ca trebuie sa participam noi la aceasta cogenerare .....asa cum platim si taxa pentru drumurile publice si drumuri nu prea avem....asa e si cu aceasta taxa....ca energie din alte surse nu o sa vedem curand. Se fac destule abuzuri in tara asta....daca am fi mai uniti poate am reusi sa mai schimbam ceva. O zi buna tuturor!
Răspuns la discuția Somaj tehnic
Multumesc de raspuns.
Discuție Somaj tehnic
Vreau sa stiu daca somajul tehnic (de peste 90 de zile) este sau nu considerat vechime integrala in munca. Daca se poate as vrea sa stiu ce Lege este in privinta aceasta???