avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 866 soluții astăzi
Forum Activitate doida

Activitate doida

Daca am o indemnizatie de somaj de 600 lei, trebuie sa achit coplata la internare?
Pe perioada somajului , pot lucra cu conventie civila?
Buna ziua!Am imprumutat unei persoane fizice o suma de bani pe care nu o mai pot recupera.In conditiile in care am o declaratie a persoanei cu data si semnatura in care specifica suma ce trebuie sa mi-o restituie chiar cu specificatia ca o va restitui cu dobanda bancii.Mentionez ca declaratia nu este autentificata de notar.Exista posibilitatea de a-mi recupera banii si care este modalitatea?Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția vanzare autoturism
Eu sunt proprietarul conform facturii, dar nu l-am inmatriculat.
Trebuie obligatoriu sa-l inmatriclulez ca sa-l vand.
Autorizatia de circulatie imi expira in cateva zile .
Doresc sa vand un autoturism nou neimatriculat unei persoane fizice din Elvetia.
Care este procedura si cat costa aproximativ actele?
Răspuns la discuția bilant srl suspendat
nu se intocmesc note explicative pentru soc.cu activitate suspendata
Medicul de familie ca oricine are dreptul la concediul medical.Logic daca este bolnav.In afara de impozit, contributia la fd.de sanatate si pensii trebuie sa plateasca la acelasi venit si 0.85% CII(contributie concedii si indemnizatii).
Daca nu doreste acest lucru face o cerere de retragere la CAS unde este arondat.
Daca sunt angajat al firmei ca si contabil sef mai trebuie imputernicire la notar?
unde pot semna petitia?
Discuție PFA 4619
Sunt PFA cod CAEN 4619, am primit adeverinta pt.anul 2010 cu ventul realizat si impozitul platit de 10%.
Cum completez decl.200 si ce documente tr. sa mai depun?