avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 456 soluții astăzi
Forum Activitate emilia0458

Activitate emilia0458

multumesc de raspuns,dar am inteles ca este vorba de un ordin si anume:ordinul12 din 2011 dat de catre anre.intrebarea este:cine a aprobat acest ordin,si de ce trebuie noi oamenii de rind sa contribuim la investitiile pe care unii le viseaza noaptea si le aplica ziua pe spatele fraierilor?oare nu le este rusine?
buna ziua,as dori sa imi spuna cineva ce inseamna unele inscrisuri din factura de energie electrica cum ar fi:contributie pentru congenerare sau certificate verzi.platim dar nu ne lamureste nimeni unele lucruri.va multumesc.
buna seara,ma numesc emilia si as dori sa stiu cum pot plati in germania de exemplu o contributie la o pensie privata.va multumesc.
Discuție pensie
buna seara,ma numesc minea marin .am 60 de ani si 10 luni,vechime in munca 31,5 ani,din care 15 ani de grupa a doua.as dori sa stiu ce sanse am de a iesi la o pensie,chiar si anticipata sau partial anticipata.va multumesc.
buna seara,ma numesc emilia si as avea o intrebare in legatura cu referendumul si anume:in ce orase se poate vota in germania?.mentionez ca in acest moment ma aflu in germania la o distanta egala de urmatoarele mari orase:heilbron,manheim,heidelberg.aproximativ 60 km de fiecare.as dori din tot sufletul sa pot vota.va multumesc.
da este adevarat mi-ati mai raspuns odata cu privire la asigurare dar au existat voci care spuneau contrariul.eu deocamdata nu sunt in tara dar voi reveni curind si imi voi clarifica aceasta problema.va amultumesc mult.o seara placuta va doresc.
buna ziua,as dori sa intreb cum pot sa-mi platesc contributia la casa judeteana de asigurari medicale,deoarece in momentul de fata nu mai sunt in cimpul muncii.trebuie sa dovedesc medicului de familie ca sunt asigurata.in plus mi s-a spus ca nu mai primesc medicatie gratuita daca nu dovedesc acest lucru eu fiind suferinda de diabet zaharat de tip2.a intrebat emilia,va multumesc.
Răspuns la discuția Data iesirii la pensie
va multumesc mult ptr raspuns,o seara placuta va doresc.
buna seara, as dori unele lamuriri in vederea iesirii la pensie anticipata sau de limita de virsta in numele unei bune prietene precum si sotului ei.ea:an nastere:1955,luna 08,ani lucrati cca10;3 copii.el:an nastere1957;luna07;ani lucrati27.va multumesc.
Discuție diabet
buna seara ,ma numesc emilia si am diabet zaharat de tip 2,si as dori sa stiu daca mai beneficiez de medicatie gratuita.multumesc.