avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 932 soluții astăzi
Forum Activitate ram82

Activitate ram82

Răspuns la discuția Coasigurat
Multumesc mult!
Răspuns la discuția Coasigurat
Din pacate nu e angajat cu acte inca lucreaza de 2 zile numai.
Discuție Coasigurat
Buna- ziua!
Cumnatul meu este deplasat cu serviciul in alt judet,nu are asigurare si este internat pt 3 zile.Daca sora mea il trece ca si coasigurat , va mai plati spitalizarea ?
Ce acte sunt necesare pt a-l trece ca si coasigurat?
Va multumesc!:)
Buna !
Am infiintat si eu de curand o ii, tot nepl. de tva.
Ceea ce pot sa va spun e ca va trebuie neaparat un registru inventar ,un registru intrari iesiri,receptii marfa,(optional),si casa de marcat,mai bine va luati decat sa primiti ulterior amenda de la fisc.
In ceea ce privesc autorizatiile,va trebuie de la primarie si alta pt activitatea care o desfasurati.
Chitantier si facturier va trebuie in cazul in care emiteti facturi clientilor (sume mari) dar nu neaparat,sau colaborati cu alte firme.
Succes in activitate !
Buna-ziua !
As dorii sa-mi spuneti cum inchid un srl. sau suspend, daca in decurs de 2 ani nu am depus bilanturi si nici nu am platit forfetar, nu am platit si depus nimic.
Am inteles ca firma se inchide de la sine in 3 ani daca nu depui nimic.
Mentionez ca firma a fost infiintata in 2008 iar acum mi-am facut un II.
Va rog frumos sa-mi dati un raspuns. Multumesc !#-o
Răspuns la discuția DECONTARE MOTORINA PT. II.
Multumesc pt. raspuns !
Deci,daca vreau sa-mi aduc marfa (furaje) din alta tara nu-mi pot deconta?
Buna !
Va rog sa-mi spuneti daca pot deconta motorina pt. interprindere individuala, si cum fac acest lucru ? #-o
Răspuns la discuția ANGAJARE?
Multumesc mult de raspuns !
Discuție ANGAJARE?
Buna!
Sunt administrator al unei II(interprindere individuala) si as dorii sa-mi spuneti daca trebuie sa-mi fac angajare,daca tot eu sunt si vanzator?:(
Răspuns la discuția COD CAEN
Multumesc pt. raspuns,dar mie mi s-a cerut azi de la Directia Sanitar Veterinara codul 4778,pt.a-mi da autorizatie! Ce parere aveti?
Am sa vand mai ales concentrate si furaje pt. animale,nu numai pt, cele de companie.