avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Activitate ionela12

Activitate ionela12

Răspuns la discuția Accident cu victima
Buna ziua s-a facut cercetarea de catre organele de politie dar tanarul urmeaza ca astazi dupa ce va fi externat sa de-a declaratie deoarece el este minor si mama lui abia ieri a ajuns in tara,la momentul impactului el se afla pe partea carosabila masina nu am parasit partea carosabila lucru constatat si de politie deocamdata nu stiu care e concluzia politiei dar care credeti ca e vina mea.
Răspuns la discuția Accident cu victima
Dar e posibil sa le prelugeasca?
Buna seara am fost implicata intr-un accident in seara zilei de 21 luna curenta accident din care a rezultat o victima un minor de 16 ani,am vazut grupul de minori care se deplasa pe acostament i-am claxonat iar in momentul cand am ajuns la axa din spate a tirului l-am vazut pe tanar pe carosabil nemaiputand sa-l evit in urma impactului victima are fractura de piramida nazala 10 zile de ingrijiri medicale si 7 de spitalizare,am sunat la 112 am tranportat victima pana la intalnire cu ambulanta dupa care m-am intors la locul accidentului,mentionez ca era linie discontinua ,aveam 30-40km la ora alcolemie 0,00 care ar consecintele .Multumesc
Buna ziua am fost astazi la un birou notarial pentru a face un act de vazare cumparare pe un teren de 12500 mp pasune pe care as vrea sa fac o pescarie dar mi s-a spus ca sa dat pe 13 mai 2013 ordonanta de urgenta in care spune ca sunt obligata sa o mentin pasune.Daca stiti vre-o modalitate in care as putea face acest act pentru a-mi putea derula proiectul v-as fi recunoscatoare.Multumesc.
Se mentioneaza doar semnare acte.
Buna ziua,am depus un dosar in vederea obtinerii de credite bancar ptr investitii si program sapard iar consilierul financiar mi-a propus sa-i dau drept de semnatura ,cu acest drept are acces la contul meu bancar poate face tranzactii?Va multumesc.
Răspuns la discuția retragerea demisiei in 24 de ore
trebuie sa ma adresez la tribunalul muncii?
Răspuns la discuția retragerea demisiei in 24 de ore
dar daca am doi martori?
Răspuns la discuția demisie
cererea de retragere a demisiei
Răspuns la discuția demisie
dar e posibil sa-mi accepte demisia fara preaviz