avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1029 soluții astăzi
Forum Activitate catapopescu7

Activitate catapopescu7

Multumesc! Ati putea sa imi zpuneti la ce articol as putea sa ii incadrez de cei din comisia de cenzori ca nu si au facut teaba nu au verificat nici un act ?
va multumesc!
vreau sa fac plangere penala impotriva comisiei de cenzori care nu au verificat acte intr-o obste de munte .cum trebuie sa procedez?
va multumesc!
exista un depozit de masa lemnoasa situat langa un rau taie lemne depoziteaza si meseurile menajere le arunca in albia raului.ce masuri ar trebui luate pentru acest depozit?
Va multumesc!
hotararea sa dat pe data de 07 decembrie 2010 si sa inteleg ca dupa data de 07 decembrie 2011 pot sa dau examen pentru redombandire? va multumesc!
mi sa retinut suspendat permisul de conducere pentru alcool am primit suspendare de 8 luni de zile ,m=ar interesa in cat timp as putea sa dau examen pentru am obtine permisul inapoi?va multumesc!
ma aflam in timpul serviciului si o persoana a vnit si mi-a adresat injurii si tot felul de vorbe murdate ,mai erau si inca doua persoane care au auzit cele zise de respectiva persoana.care sunt modalitatile de a face o plangere persoanei respective?
va multumesc!
Răspuns la discuția memoriu prefect
pe terenul respectiv este construita scoala din localitate toti posi i-am urmat si pana acum nu comisia locala nu a luat nici o masura pentru a ma despagubi.mi sa oferit un teren extravilan in schimbul terenului intravilan pe care il am eu.va multumesc!
Răspuns la discuția memoriu prefect
da l-am depus la comisia locala si nu a venit nimeni sa ma puna in posesie si vreua sa fac un memoriu catre prefect pentru a trimite comisia judeteana la fata locului in vederea stabiliri proprieteti care mi se cuvine in baza hotarari judecatoresti definitiva si irevocabila.va multumesc!
Discuție memoriu prefect
va rog puteti sa ma ajutati si pe mine cu un model sau o informatiepentru a concepe un memoriu catre prefect in vrderea retrocedari unui teren in baza legi18/1991.va multumesc!
Discuție vanzare teren
am un teren pe care tatal meu m-a facut acte pe suprafata de 567mp dar din ce a fost facut trecut la primarie cu o suprafata totala de 1880mp am facut cadastru pe toata suprafata in 2004 am facut cadastru pe toata si tot atunci am vandut si o suprafata de 595mp,nu am intabulat terenul la vremea respectiva si acum vreau sa sa vand si diferenta de de proprietate care ar fi modalitatile sa pot sa vand terenul care a mai ramas.va multumesc!