avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Activitate alina_puff

Activitate alina_puff

Răspuns la discuția Salariu
Nu am inceput urmeaza de la 2 decembrie
Discuție Salariu
Care este salariu unui instructor de educatiei debutand in cadrul protectiei copilului.???
daca poate divorta fara acordul ei ca este bolnava....la tribunal?
Buna ziua
Am o intrebare mama mea are o prietena care a suferit o comotie cerebrala si este mobilizata la pat ea este despartita de sotul ei dar nu legal acum el a bagat divort fara partaj asa zice el prin tribunal iar cei de la tribunal ii cere acte doveditoare ca ea este bolnava.
Sunt da-ti in instanta da presedintele mereu ne baga in fata ca executoru le-a fixat niste rate si tot asa.
Buna ziua
Am o problema in blocul care locuiesc este un datornic care are aproape 28000 datorii la intretinere si din cauza lui noua inca nu ne-a dat caldura pt ca are datorii este normal.??

Ne avand acel apometru de bloc ne baga mereu consum egal repartizat la apa calda cand 4,38 mc cand 5,38 mc de perosana iar la o fam cu 4 persoane 550 numai consum egal repartiat plus ce consumam noi cat este normal sa bage la pausal?

Inca o intrebare ni s-a spart teava care intra de la caminul din fata blocului in subsol teava de apa calda este posibil ca tot anuastra sa fie asa spun cei de la Dalkia ca teava din camin in subsol este a noastra?
Va multumesc si astept raspunsurile dumneavoastra



Răspuns la discuția Consum egal repartizat
Da m-am adresat asociatiei da sunt atat de aroganti si incep sa tipe, si v ecinii sunt la fel de disperatii m-am adresat si primariei da de cum stiti cum e bugetaru ca e totul in regula sinoi platim de ne sar capacele ....controlul apometrelor se face in casa da nimic nu rezolva pentru ca ni sa zis ca este orientativ.
Buna ziua
Am o problema foarte mare cu Asociatia de Propietari ni s-a impus de cei de la Dalikia sa montam un apometru de scara nu au vrut in prima faza sa il monteze cu pretextu ca nu se poate monta pentru ca trebuie reparat subsolul ne-am reparat subsolul se tot amana acest montaj.


Disperarea mea este pentru ca in fiecare luna ne baga cate 100 de lei de pers deci imaginativa la 4 persoane 400 lei in plus consum egal repartizat nici odata nu mi-au aratat o factura cei de la asociatie , eu apometru in casa care zice ca acel apometru este orientativ asa mi-au zis eu platesc ce consum orientativ plus consumul egal repartizat unde sa ma duc sa pot face o reclamatie pentru a le face un control ca mie mi se pare ca ne fura .
Pot sa ma adresez protectiei consumatorului sau politiei economica.??
Pe doua imobile sunt trecuti amandoi pe o casa numai el
Da sotul ei este un om fara scrupule in timpu casatoriei ei au dobandit mai multe imobile ...aestea cum se impart..Persoana este lucida vorbeste decat ca nu se poate misca este mobilizata.