avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Activitate mitica665

Activitate mitica665

Discuție timbru de mediu
Va salut cu respect si le multumest celor care ma poate ajuta si pe mine in legatura cu taxa de mediu.Am cumparat o masina la inceputul lui Ianuarie nu stiam ca trebuie sa platesc aceasta taxa de mediu,am facut toate actele necesate ;am inscriso pe nulele meu la financiar,am facut autenticitatea si cand am fost la politie sa o inscriu pe numele meu mi-au cerut dovada ca am platit taxa de mediu.Am fost la ANAF am depus o cerere pt stabilirea taxei dupa o saptamana am luat rezultatul am ramas uimit ma costa mai mult decat am dat pe masina am inceput sa ma interesez cum este cu taxa si cineva mi-ai zis sa mai astept ca inca se mai dezbate in parlament etc.Dupa 15 aprilie sa aprobat noua taxa(surpriza)de ce ii zic asa pt ca pe 18 aprilie am intrat pe net si mi-am calculate singur taxa pe calculatorul de la ANAF si mia dat o suma de 1500 lei am zis asta e este la jumate fata de cealalta saptamana asta am fost iar la autenticitate am depus iar crere pt calcularea taxe SI aici este surpriza ca taxa este aceasi ca cea din anul trecut.Intrebarea mea este ce trebuie sa fac si care ar fi rezolvarea in aceasta situatie.Si ce pot pati daca nu o mai inscriu la politie?Va multumesc!!!
Salut!Am si eu o intrebare,ce trebuie si cum trebuie sa procedez in cazul in care parinti adoptivi (mama)nu mai vrea sa-mi mai faca buletinul pe adresa actuala si vrea sa ma dea afara din casa?Va multumesc!
Răspuns la discuția Contributii
ms;)
Răspuns la discuția Contributii
adica?
Discuție Contributii
cum pot sa aflu daca angajatorul imi plateste darile la stat?
Am si eu cateva intrebari:este normal ca cei de la primarie sa nu mai plateasca un insotitor al unei persoane paralizate de care are grija 24 din 24 de ore,dupa ce a primit 10 luni acei bani din cate m-am interesat nici aceia nu sunt intregi si de ce medicul de familie nu vrea sa i acorde asistenta medicala desi este obligata prin decizia data de comisia de handicap din Alexandria?:(:(,astept raspuns.Va multumesc!!!:(:(
Discuție recuperare CM
Buna ziua!Am si eu o problema ,oficial lucrez la o firma de constructii din ianuarie 2005 cu contract de munca pe o perioada nedeterminata,din cauza faptului ca nu am fost platit conform contractului , am avut mai multe discutii cu patronul pe aceasta tema ,refuzand sa ma plateasca cu salariul intreg pe 4 luni am discutat cu partonul si i-am spus ca pana nu-mi da bani din urma n-o sa mai lucrez pentru el,ne avand minic inpotriva ,asta insemnand ca din septembrie 2010 si pana in prezent acest patron nu prea mai raspunde la telefon si atunci cand raspunde gaseste cate o scuza cica are treaba momentan si o sa ma sune el si astept si cate o saptamana degeaba la care i-l sun eu o saptamana si el nu-mi raspunde.Intrebarea mea este,ce trebuie sa fac pt a-mi recupera cartea de munca si bani.Astept raspuns si Va multumesc!