avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters196795

Activitate ContSters196795

Gabriela Paduraru a scris:

Hmm, serios, de unde le scoateti? Ce e cu aceasta "notiune de proportional" ca nu am auzit in viata mea despre asa ceva?!
Bineinteles ca nu se poate angaja raspunderea asociatilor decat printro HJ sau direct de catre AFP printro decizie, asa cum a stabilit legiuitorul prin prev. CPF, art.26 parca.

Mmmm. nu trebuie sa fiti atat de taioasa.daca nu ati auzit nici nu importa daramite sa exporte.Trebuie citita cu atentie Legea societatilor comerciale.Nu dau numarul, intrucat nu va preocupa subiectul cu siguranta; banuiala mea este intarita de expresia alte profesii si, cum ii sade bine romanului, se pricepe la orice, neobservand ca este in sectiunea best movies, adica, in traducere libera discutii juridice
PS.doar pentru amuzament, temeiul legal-intrucat sistemul de drept romanesc cunoaste doar dreptul scris-nu cum banuia un alt utilizator ca nu trebuie scris undeva ca icsulescu trebuie adus la proces-este art. 3 din LSC
PS1.sper ca nu va este cu banat
Răspuns la discuția stare de insolvabilitate
utilizatorul sustinea ca are datorii doar la stat.de unde pana unde exista vreun rang superior intre stat si stat.
PS.doar in gluma am verificat daca se citeste cu atentie un subiect adus in atentie
Răspuns la discuția divort din inchisoare
intepata traba si raspuns pentru utilizator ioc.cu practica mai usurel
Răspuns la discuția divort din inchisoare
filozoful a scris:

@sean,Daca sunteti atat de pregatit dati dvs.raspunsul.

bine monser
va fi doar citat nu adus.dar nu asta era ideea frate.te bagi in seama aiurea.Daca erai de bun simt iti exprimai opinia in legatura cu subiectul nu te bagai in seama ca un filfizon.
P.S.daca citeai cu atentie, nu era vorba de un raspuns, ci de o indoiala cu privire la sustinerea potrivit careia gardienii vor aduce in instanta pe platon, acesta fiind in executarea unei pedepse... adica in parnaie heidegger
Răspuns la discuția precedent restituire taxa auto
Buna seara.
In legatura cu subiectul de ieri, cu toate ca aveam o multime de spete, una singura se incadra doar in perioada indicata, dar, era de respingere la Tribunalul Neamt.Poate, daca s-o fi exercitat recursul, instanta superioara sa fi dat deja o alta solutie.
Va ajuta mult o cautare cu razvan viorescu si concluziile recente ale avocatului in speta tatu pe eur-lex
P.S.pentru orice perioada sunt sanse intrucat precedent ar insemna o practica constanta a unei instante
succes
Răspuns la discuția societati
este adevarat ca doar va riscati.dar, pentru a desfasura anumite activitati economice trebuie sa existe oameni cu initiativa, altfel nici nu ar exista comercianti; succes in afacere si nu cititi nicio lege cu insolventa.Trebuie sa aveti un pic de inspiratie si noroc la ce anume doriti sa cumparati pentru a revinde etc. si sa nu dati peste tepari
Răspuns la discuția divort din inchisoare
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Odata cu citarea la penitenciar gardienii il vor aduce la instanta.
Vreti sa scrie in Codul de procedura civila?
Sau la ce va referiti?

fiind Sambata seara, doar banuiesc ca aveti glume juridice pe flux; acest post este mai tare decat primul.Unde s-a mai auzit ca tam nesam gardienii sa duca pe icsulescu la instanta.
Nota bene: vreti sa scrie in Codul de procedura fiscala.
Rugamintea mea ar fi sa nu raspundeti automat cum cititi ceva, intrucat nici chiar profesorii de la care am invatat dreptul-atat cat a putut fiecare student pricepe-nu ar avea poate o asa viteza de reactie
Răspuns la discuția stare de insolvabilitate
gabriel z a scris:

asa;si?
ca idee:statul poate sa fie creditorul debitului dvs.mai mult decat atat, datorile fata de stat au rang superior in raport cu alte debite.

unde scrie de acest rang superior
Răspuns la discuția divort din inchisoare
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Da, sotul arestat trebuie citat si va fi adus la judecata.
Daca nu este de acord cu divortul va trebui sa audiati si martori.
Faptul ca se afla inchis va poate ajuta la proces,incovenientul fiind probabil acela ca va fi prezent...

unde scrie ca va fi adus la judecata.aducerea la care va referiti nu exista
Răspuns la discuția precedent restituire taxa auto
adica