avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 836 soluții astăzi
Forum Activitate catalingrigore77

Activitate catalingrigore77

Am mai facut asa si in trecut la o alta firma impreuna cu mai multi fosti colegi si am ajuns pana la o masa credala si nimic de 4 ani.
Ma gandeam ca s-a mai schimbat ceva legi si putem sa ne recuperam banii vechime ....!
Multumesc oricum raspunsul este O.
Cum imi pot recupera drepturile salariale si vechimea de la angajator ?
Mentionez ca in urma demisiei nu am primit niun leu din suma de bani ce mi se cuvenea conform contractului de munca si nici adeverinta u vechimea . Ce trebuie sa fac ?
Multumresc frumos!
firma are sediul in Bucuresti iar eu sunt din Vaslui. Pot sa fac asta in judetul Vaslui ? stima
Mi-am dat demisia pentru ca nu mai primisem ultimile trei salarii dar nici dupa trecearea a altor 5 luni de la aprobarea demisiei nu am primit cele trei salarii restante. Ce sete de facut sa-mi primesc (recuperez) acele, trei salarii ? Multumesc frumos !
Discuție concediere
mi-am dat demisia dar nu am primit ultimi bani ce mi se cuvineau
am fost la ITM am facut sesizare , au trecut 30 de zile si nu am primit nimic.ce trebuie sa fac sa-mi recuperez banii si vechimea.
nu am avut contract e munca , an lucrat si ore suplimentare timp de 1 an si 3 luni
Va multumesc anticipat !
Răspuns la discuția drepturile salariatului
nu,nu am facut nicio sesizare .dar mi-a zis angajatorul sa vin peste 2-3 zile sa iau CIM-ul pe care il voi semna atunci.
Răspuns la discuția drepturile salariatului
am fost la ITM si m-a trimis la angajator.ce ma sfatuiti sa fac?
Răspuns la discuția drepturile salariatului
lucrez de un an si doua luni la un magazin cu regim sh si in tot acest timp nu am primit niciun CIM ca sa-l semnez.mentionez ca am avut program de:L-V 9:18;S 9-17;D 9-15.Doua duminici libere pe luna si 10 zile de concediu pe an.
contract de munca
ca program trebiue sa aiba un angajat pe postul de gestionar?
multumesc anticipat!