avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1199 soluții astăzi
Forum Activitate carina67

Activitate carina67

Răspuns la discuția divort - minori si familie
sotul meu actual are o fetita din prima casatorie si a castigat procesul de custodie,intradevar conteaza ce vrea copilul.noi doi eram casatoriti cand sotul meu a
castigat fetita,
Fetita sotului a spus ca se intelege foarte bine cu mine si imi spune MAMA
in 2008 am luat fetita de la mama naturala in baza unui raport facut de organele de politie, asa am tinut fetita la noi avea 8 ani atunci ,iar in 2010 in noiembrie a castigat sotul meu custodia iar acuma fetita are 12 ani .Fetita sta la noi de trei ani,iar sotul meu cand a cerut custodia,mama nu a cerut drept de vizita minorului dabea acuma a cerut,problema este ca fetita nu vrea sa o vada deloc,degeaba insist eu si sotul meu
mama naturala il ameninta pe sotul meu cu plangeri la politie,ca incalca o hotarare,deja a devenit un stres pt noi problema asta
este in custodia tatalui ei,iar mama nu are program de vizita minor ,dabea acuma a cerut pe data de 12 ducem iar copilul la tribunal sa o mai intrebe odata daca si.a schimbat obtiunea de as vedea mama naturala
fetita sotului meu din prima casatorie refuza sa isi vada mama naturala conform hotararii custodie,

ce se poate intampla?cine poate obliga copilul sa nu respecte o hotarare?Mentionez ca
aceasta custodie a castigat.o sotul meu
:oops:
Răspuns la discuția Custodia copilului
daca fetita are 10 ani, are discernamant si va spun sincer ca 85% ceea ce spune
fetita in camera de consiliu se v.a lua la cunostinta de catre judecator,depinde cat de mult va iubeste pe dumneavoastra fetita.Fetita sotului meu si.a dorit foarte mult sa se mute la noi,am deschis procesul de custodie si am castigat,a durat doi ani acest proces.Va doresc succes.





.Nu conteaza daca aveti casa sau bani ,fetita sotului meu a vrut sa stea cu noi si ne.a incredintat.o noua. Fac o mica paranteza fetita il iubeste pe tatal ei foarte mult,pe mama naturala 'NU,asta adeclarat in sala de judecata.



Răspuns la discuția ce fel de mama este aceasta mama?
nu prea va inteleg ce ati vrut sa spuneti cu imbogatirea,dar eu vreau sa i se returneze banii copilului din 2008 de cand am luat fetita la noi,dabea in 2011 am terminat procesul de custodie,ma intelegeti?probabil ca este de vina avocata?sotul meu lucreaza la armata la stat si este foarte greu sa incalce o hotarare,cu toate ca fetita statea la noi.Ma intelegeti ce vreau sa spun?
inprimul rand la autoritatea tutelara acesta este primul pas,aceasta femeie si.a abandonat copilul,asta inseamna abandon si cu un avocat bun veti castiga sigur .Va doresc succes.
Răspuns la discuția procura minori
depinde pentru ce iti trebuie
Răspuns la discuția pensia alimentara
nu nu aidreptul din norma de hrana iti spun sigur