avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1488 soluții astăzi
Forum Activitate toma dumitru

Activitate toma dumitru

dupa noua lege a retrocedarilor ce valabilitate m-ai are actul notarial de vinzare drepturi succesorale viitoare
se poate solicita in instanta aminare taxa timbru mediu
Discuție legea 682/2002
pentru ca am facut inpreuna cu familia parte din legea 682/2002 si am fost lasati pe drumuri acum nici un avocat nu vrea sa ne reprezinte, ce sa fa cem sa ne sinucidem ca asta este ultima solutie, dar pina atunci am de spus multe despre aceasta lege si cine o pune in aplicare si ce golanii si vile si masini isi cumpara acesti lucratori care dupa lege ar trebui sa ne pazeasca dar ei nu stiu cum sa incarce nota de plata pt asi aduce profit(am fost introdus in program impreuna cu sotia ,mama si o matusa bolnava mintal )acum suntem pe drumuri pt ca banii vorbesc (clanuri)stiu ca cea ce am scris inseamna pt mine infractiune pt ca am divulgat aceste lucruri dar asta este purul adevar
Discuție pensie boala
daca vreti pensie pe caz de boala veniti la moldova noua pret 200 euro ;la orice medic daca vreti...................100 euro daca vreti ........................50 euro daca vreti sa traiti de la 1000 euro in sus
Discuție malpraxis
am o matusa care este bolnava de schizofrenie am internato la spital moldova noua in urma unui apel la serviciul de urgenta 112 ,acolo a fost batuta si i sa facut unele tratamente cu tranchilizante pt ca era zgomotoasa astfel ca in seara internarii doctorul a dato cu capul de pereti (are urme vizibile)am martori din cadrul salariatilor spitalului, am facut plingere penala astazi la politie si parchet,ce trebuie sa intrepind m-ai departe,am sunat si la antena 3 si am expus cazul astazi.multumesc
in finalul procurii este mentionat faptul ca acest mandat este valabil pina la data revocarii de catre mine
iam dat procura prin care ma reprezinta si are drept de semnatura in locul meu.da intradevar prin succesiune toti fratii au luat terenuri si locuri de case in localitate, iar sora a primit casa si mie mi-a revenit o suprafata de teren extravilan undeva pe un deal in panta si pe care nu se poate cultiva nimic pt ca are calitatea de pasune, avind incredere in sora ca aceasta va fii corecta am ajuns in aceasta situatie. adica toti ceilalti frati sau inteles fiecare cum sa le fie m-ai bine iar pe mine mau pacalit avind procura
acum 2 ani, tatal a decedat,si eu nefiind in tara am fost solicitata telefonic de sora mea pt a trimite o procura prin care sa ma reprezinte in ceea ce ma priveste in calitate de mostenitor fiind unul din copii mostenitori. am avut o discutie verbala cu sora dar in urma dezbaterii succesorale eu nu am primit nimic. a trecut casa pe numele ei in baza procurii si a facut investitii in ea.va rog cu ce cale de atac ma indrept catre sora mea. multumesc
Vreau sa stiu cind intervine prescriptia raspunderii penale , incea ce priveste o fapta penala savirsita in temeiul legii 39/2003, art 7.tinind cont ca acea fapta a fost comisa in anul 2007. Procesul penal a inceput in anul 2010. Va multumesc
Am 49 de ani si de 5 ani sunt diagnosticat cu aceasta boala,intrebarea este,daca pot completa dosar de handicap si la ce grupa de handicap ma incadrez conform cu HG nr.430/2008.