avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1048 soluții astăzi
Forum Activitate anca78scr

Activitate anca78scr

Dar este un anumit termen...legal...1 luna 2 ..? Multumesc


Am divortat, ultimul process a fost in feb 2015, urmand sa trec la numele de fata. Detin un II (Interprindere Individuala) si nu am ajuns pana acum la registrul comertului e o problema atat de grava? Urmeaza sa ma casatoresc in 3 luni si nu ar avea rost sa modific atatea acte. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Multumesc.
Am divortat, ultimul process a fost in feb 2015, urmand sa trec la numele de fata. Detin un II (Interprindere Individuala) si nu am ajuns pana acum la registrul comertului e o problema atat de grava? Urmeaza sa ma casatoresc in 3 luni si nu ar avea rost sa modific atatea acte. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Multumesc.
11.06.2014 a inceput procesul si pe data de 20.11.2014 in urma apelului facut a devenit definitiv.
nu recurs in anulare, contestatie in anulare, intr-un process de divort.
este vorba de un proces de divort, in care partile s-au impacat.
Este obigatorie depunerea intampinarii la un recurs in anulare, daca partile sunt deacord? Multumesc
La un proces de divort care s-a pronuntat(de comun accord ), reclamantul face apel si cere anularea deciziei deoarece s-a impacat cu fosta sotie, sotia nu doreste acest lucru. Daca sotia nu se prezinta la process se judeca in lipsa?
Răspuns la discuția Pastrarea numelui dupa divort
Multumesc pentru raspuns!
Cumnatul meu intentat actiune de divort inca nu s-a primit citatia la tribunal, au fost doar la mediator deocamdata. Sora mea vrea sa-si pastreze numele dobandit dupa casatorie deoarece are un copil de 4 ani si are un PF deschis pe numele asta de 7 ani.. Ce sanse are? Sotul nu este deacord cu pastrarea numelui.
Multumesc.