avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 850 soluții astăzi
Forum Activitate goiaemil

Activitate goiaemil

buna,

am primit o somatie de exectare dupa 4 ani am avut un credit si trebuia sa plateasca asigurarea restul de 9 rate si dupa 4 ani mo venit o somatie de plata ca ma de restituit 7000 de lei .
eu stiu ca daca firma creditoare nu face demersurile sa recupereze suma in 36 de luni bani sunt pierduti de ei?
Răspuns la discuția oprire din salariu
in baza carui art pot sa contest ca respectiva calauza este nula?
mersi mult
Răspuns la discuția oprire din salariu
si ce pot face ei mi-au oprit tot salariul conform art respectiv din contract?????
Buna ziua,

in cazul in care in contract este specificat faptul ca banca "este autorizata sa incaseze fara acordul persoanei orice suma datorata, iar conform cu codul civil in care se specifica 1/3 din salariu , este legal sa mi se opreasca tot salariul???
Răspuns la discuția oprire din salariu
Mersi mult
Buna ziua,

Doresc sa aflu daca este lega sa mi se opreasca tot salariu
Am un credit si din anumite motive nu am reusit sa il mai platesc timp de 3 luni si banca mio oprit tot salariu
Mentionez ca la banca respectiva mi se vireaza salariu
BUNA
CUM SE ALCATUIESTE O DECIZIE DE CONCEDIERE PE MOTIVE DE DISCIPLINA IN BAZA NOULUI COD AL MUNCII SI CE ARTICOLE TREBUIE SPECIFICATE IN ACEASTA DECIZIE.
Răspuns la discuția plata salariu pe card
cum procedez sa specific lucru acesta care articol il mentionez in crererea care o inaintez unitati
Răspuns la discuția plata salariu pe card
In mediul urban
buna ziua,
Lucrez in invatamant si doresc sa aflu daca contabila din unitatea unde lucrez ma poate obliga sa primesc bani pe card eu dorind sa ii primesc bani in mana pe stat de plata
va multumesc