avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 997 soluții astăzi
Forum Activitate nmw

Activitate nmw

Răspuns la discuția pot accesa fonduri europene?
am inteles, dar primaria decide daca pot face sau nu? eu vreu sa stiu dac e obligatoriu sa am liceul absolvit. multumesc
buna!
vreau sa fac o mica ferma cu fonduri UE (masura112) dar am inteles de la cateva prsoane ca trebuie sa am liceul absolvit iar eu am doar 8 clase.se poate face ceva? exista vreo alta modalitate? multumesc
Discuție taxa
buna seara
sunt angajat la o firma de aproape un an cu salariul minim pe economie.am ajuns la o intelegere cu sefu de a-mi mari salariul cu inca 700 lei cu conditia de a plati din buzunar diferenta. eu vreau sa stiu ce suma e aceasta diferenta?multumesc
Discuție srl-d
Buna ziua
am infiintat un SRL-D la inceputul anului trecut si nu mi-a fost aprobat. intrebarea mea este:mai pot beneficia de cei 10000 de euro daca fac un alt proiect?sau sa-l refac pe primu? multumesc
Răspuns la discuția contract de munca ...............
o ultima intrbare daca imi permiteti...cat e amenda? va multumesc inca odata
Răspuns la discuția contract de munca ...............
in ce consata aceasta sanctiune?amenda?
buna!

Sunt angajat la o firma de aproape un an,contractul de munca e pe o perioada nedeterminata iar salariul e minim pe economie. intrebarea mea este, se poate mari salariu pe lunile din urma? nu stiu daca am fost destul de explicit dar va rog sa ma intrebati in cazul unei nelamuriri.multumesc
buna ziua
am facut un SRL-D (programu cu 10 000 de euro de la stat) pot accesa fonduri europene in cazu in care nu imi accepta planu?multumesc
crisv a scris:

mergeti la parchet si interesati-va

as putea sa sun?
buna seara
Pe data de 4 martie mi sa retinut documentele masini si permisu, pentru conducerea unui autovehicul neimatriculat. Dupa 2 saptamini am fost chemat la post pt a da declaratie dupa care mi sa comunicat ca in zilele urmatoare voi fi chemat la procuratura pentru rezultatul final. Problema este ca a trecut atata timp si nu am primit niciun raspuns.trebuie sa zic ca cel care mia retinut actele e din sat cu mine si nu prea ma vede cu ochi buni. eu zic ca el nu a trimes inca dosaru la procuratura doar sa ma tina fara permis.ce sa fac?cum sa verific daca a trimis sau nu dosaru?multumesc frumos