avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 646 soluții astăzi
Forum Activitate aricostel2006

Activitate aricostel2006

Discuție pensie
Buna seara! Am 36 ani vechime, dintre care 10 ani grupa 1.Stiu ca la 10 ani de grupa 1 se scad 5 ani la pensie.Intrebarea mea este : pot sa ies anticipat partial mai devreme.Am varsta de 56 de ani.Multumesc anticipat!
Va multumesc....
Buna ziua!!!...va multumesc f.mult.....dar cred ca eu nu am fost explicit...nu avem asociatie...deci..va rog..cu stima, care va o port...sa ..imi spuneti cum pot sa procedez.....am acordul,tuturor locatarilor....ce acte trebuie sa fac....?...cu locatari...?trebuie sa merg la cadastru???.....va multumesc...anticipat..si nu vreau sa fiu marul discordiei..intre dv.....stima si respectul meu.....doamne ajuta!!
...
Buna ziua.Puteti sa ma ajutati?Vreau sa imi fac..din cele trei spalatorii..care se afla la et.3..intre cele doua uscatorii,la blocurile vechi din Brasov,un apartament.Am acceptul locatarilor ,verbal...dar nu stiu ce acte legale sa fac,ca sa pot intra si in mod legal..in posesia spatiiului....va multumesc.
Buna ziua...am luat creditul pentu operatie...am luat creditul pe 19.06.2012..si m-am operat..pe 18.07.2012...deci..nu va suparati nu ma prea pricep..la lucruri de nuanta ,adica..este posibil sa fi fost paclit...la datoriile care mi le-am facut sa platesc..o operatie....si nu mai spun pana mi sa descoperit ce am....cam 3000 lei..gandesc..ca sa obtin un sprijin..de la asigurator..nu sa fiu pacalit....in fine..dumneavoastra nu aveti nici o vina...daca doriti va trimet o copie..dupa asigurare....dar daca..ei nu vroiau sa ajute la o internentie chirurgicala,de ce am enumerate 3 pagini de interventi chirurgicale la care dansi acorda un procent di valoarea operatiei???? adica sa cred ca si asta este o smecherie???multumesc anticipat.
Buna ziua!La acordarea creditului,mi sa facut o asigurare avantaj..clasic si plus...scrie in paranteza...unde scrie o serie de interventi chirurgicale la care esti asigurat...oare pot beneficia de un ajutor din partea dansilor...s-au este o smecherie..de asigurator..daca doriti si puteti sa ma ajutati....va trimet o copie.....macar a primei pagini..va multumesc anticipat...
Buna ziua!Am facut de curand,acum 3 saptamani,o operatie,stenoza canal rahidian.Operatia a costat 5500 lei,bineinteles ca nu am avut acesti bani si am facut un imprumut in banca,la brd,unde mi sa facut si o asigurare,unde intra si interventi chirurgicale.Va rog frumos,sa imi spuneti ,daca pot benificia de asigurare.Multumesc anticipat.
Vreau sa stiu,daca in mod legal,un sindicat isi poate angaja,in mod legal un contabil?Va multumesc anticipat.
Discuție sa nu uitam ...
Ce ar fi ca Printul Charles..sa fie regent in romania???:D
Buna seara!Va multumesc.