avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate luciano72

Activitate luciano72

Discuție lipsa de bani
CINE ma poate ajuta intr-un caz de contenceos administrativ [DESTITUIRE DIN POLITIE] si unde as putea gasi un avocat mentinand ca la ora actuala nu am un job + 3 copii de intretinut ---sotia nu lucreaza sunt din vaslui
daca dau in judecata la contenceos administrativ pot cere sa fie judecata decizia[anularea deciziei de destituire} in lipsa mea {am gasit un job in afara } pot cere si daune morale/ materiale
Răspuns la discuția cod penal
am lucrat 6 ani ca politist de frontiera angajat pe baza de contract apoi am facut 6 luni Cursul de initiere a agentilor P.F proveniti din politisti de frontiera angajati pe baza de contract
Răspuns la discuția cod penal
am lucrat in continuare chiar de cand mi sa adus la cunostiinta inceperea urm penale,am avut armament+munitie[ CHIAR IN TIMPUL CERCETARII ADMINISTRATIVE ] pina in ziua cand mi sa adus la cunostiinta ca am fost destituit;;;;aceasta masura mi-a fost adusa la cunostiinta inainte de inceperea cercetarii administrative sugerindu-mi de a-mi da demisia '''' asta e romania;; despre pierderea locului de munca mi sa spus inca de la audierile DIICOT si sefii inspectoratului [adjunctul}
Răspuns la discuția cod penal
am lucrat ca agent de politie [frontiera] am fost audiat de DIICOT [ in urma ascultarii telef ] in legatura cu un coleg de serviciu care a fost ridicar de DIICOT si mi sa dat SUP {nevinovat??} iar cei de la ijpf mi-au imputat {la unul din motive ] ca l-am ajutat pe acel coleg si alte persoane {care sunt ele numai dzeu stie .
Discuție cod penal
am fost scos de sub urmarire penala ptr ca lipseste elementul constitutiv al faptei .puteti sa mi explicati ce inseamna ?(art264 cp )imi apare la CAZIER .Datorita acestui fapt (ca sa inceput urmarirea penala ) am fost dat afara din MAI
Discuție mostenire?
dupa moartea tatalui meu mama mea a vandut unor unchi din partea tatalui locul de casa si restul de pamint .
Mentionez ca la data vanzarii toti cei 4 patru copii
eram minori. Actul de vanzare cumparare sa facut de mina unde se scrie ca si noi am fost deacord ,dar fara a fi prezent vreun notar .Are valabilitate acest act .va multumesc
Discuție mostenitori
un act de vanzare cumparare facut de mana din care un cumparator este si martor si fara a fi prezent un notar ,este valabil?
Răspuns la discuția mostenire
am uitat sa mentionez ca in acel act am semnat toti fratii -4(patru}precum ca sunt em deacorzi ca mama noastra sa vinda acel pamint la acea data eu singur aveam peste 18 ani
Discuție mostenire
in anul 1991mama mea a vindut printr un act de mina unui unchi din partea tatalui locul de casa iar unui nepot nistepe care tatal meu il detinea (tatal meu a decedat in 1984 ).in urma intelegerii am primit o suma--mentionata in act-- dar in realitate am primit doar 1/2 din suma .la martori sa trecut si nepotul . oresc sa stiu are vreo valoare acel act scris de mina si fara a fi prezent vreun notar