avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Activitate majoritar

Activitate majoritar

Trebuie sa competez un formular 329B ,l-am deschis dar nu prea inteleg cum sa-l completez......este obligatoriu sa-l conpletez ? Ma puteti ajuta in acest sens ?!?
Va multumesc !!!:stunned:
Răspuns la discuția Ce este cifra de afaceri ?
Multumesc pt. raspuns,deci in cazul meu e vb. despre 3% din incasarile din 2012 ,asa e ? Ma refer la ordonanga data de cel mai "cinstit" guvern........
Din ce se compune cifra de afaceri ? Cat ai rulat ( incasari+cheltuieli) ? Se aplica si la II-URI ? de fapt noi ce trebuie sa platim anul acesta ?
Va multumesc !:stunned:
Pana la ce data se depun declaratiile de venit pe anul trecut in cazul II ? Ce declaratii se completeaza de fapt ? Caietul cu mijloace fixe de inventar sunt obligatorii,sunt caiete cu regim special sau se poate folosi un caiet oarecare ?
Va multumesc !!!:">
Sant o persoana cu dizabilitati grad accentuat,cunosc persoane care au acceiasi boala dar nu sufera de acceleasi probleme ca si mine si sunt incadrate in grad grav ,persoanele respective nu au acceleasi sechele si boli colaterale ca si mine . Cum si cui pot sa ma adresez ca sa imi de-a gradul corect de care trebuie sa beneficiez ?
Va multumesc,LA MULTI ANI !!!:sorry:
Buna ziua ,Craciun fericit,Sarbatori cu bine......
Sant o pesoana cu dizabilitati grad accentuat ,beneficiez de vre-o facilitate daca detin o afacere micuta ?
Va multumesc si va doresc un sincer LA MULTI ANI !!!

Ce se intampla cu becurile incandescente pe care le am pe stoc ? Sincer nu am stiut ca se interzic de la 1 septembrie de tot ,stiam de cele de 75 si de 100 w ,in prezent am pe stoc o multime de becuri ,nu mai e legal sa le vinzi sau le poti vinde fara sa mai achizitionezi altele.......
In aceiasi categorie intra si becurile de frigider,de veioze ,alea cu facung E14 .....?
Bine,bine........dar s'a publicat ceva ,s'a luat o hotarare ceva ? Eu nu am auzit nimic pe aceasta tema........:(
Ce se intampla cu becurile incandescente pe care le am pe stoc ? Sincer nu am stiut ca se interzic de la 1 septembrie de tot ,stiam de cele de 75 si de 100 w ,in prezent am pe stoc o multime de becuri ,nu mai e legal sa le vinzi sau le poti vinde fara sa mai achizitionezi altele.......
In aceiasi categorie intra si becurile de frigider,de veioze ,alea cu facung E14 .....?
Functionez intr'un spatiu inchiriat ,primesc factura ptr. chirie in euro la care mi se adauga si TVA,este legal ? Eu platesc in prezent euro cu tot cu TVA la o valoare de 5,10 lei. ,pana in prezent l'am platit din 2008 la o valoare de 4,5 lei .De ce se adauga TVA la valoarea euro ?X-(