avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Activitate koko1978

Activitate koko1978

am primit decizia de incetare a muncii iar in ea scrie ca am dreptul la un salariu compensatoriu.in caz de nu il primesc pot sa ma adresez organelor cu acest document?
in urma cu 2 saptamani am fost disponibilizati de la o societate de distributie.am 6 luni vechime .am dreptul la salarii compensatorii/.?
Răspuns la discuția asociere
intrebarea este ,daca nu sunt asociat pe in acte cu el,in afara de faptul ca poate sa imi intoarca spatele,ce altceva as putea pierde?

,
;
eu cred ca m-a luat cineva buletinul,a cumparat 2 telefoane iar apoi l-a pus la loc.eu am sunat in 2009 la banca si mi s-a spus ca este vorba de 2 telefoane luate de la [editat],m-au rugat sa le platesc facturile si atat.
Discuție asociere
Buna ziua! sunt asociat impreuna cu nasul meu de cununie intr-o firma.avem in comun un bar si o alimentara.as vrea sa intreb daca firma pe care o are fiind neplatitoare de tva,el poate face operatiuni care ma sar pe mine.este mai buna o asociere sau sa ramanem la stadiul actual?
Buna ziua!am si eu o intrebare: in 2006 mi-am pierdut buletinul ptr 1 saptamana (l-am gasit sub scaunul masinii) iar apoi mi-au venit de la banca sume de plata pe 2 telefoane,despre care nu stiu nimic.acum m-am trezit cu 5000 ron de plata la banca ,fiind somat de firma recuperari creante sa platesc ca altfel ma dau in judecata.mentionez ca nu am nici un contract cu banca si nici habar de telefoane,iar 5000 ron ptr 2 telefoane imi pare enorm.ce sa fac?
cardul de credit nu l-am ridicat niciodata si nici nu am semnat ptr ridicarea lui
in 2008 septembrie.eu am platit cca 3000 ron .ei vor sa le platesc dobanda la un card de credit pe care nu l-am vazut niciodata si despre care am luat cunostinta acum ca l-as avea.
in 2006 ca sa ii fac pe plac prietenei mele de atunci am cumparat de la [editat] 2 telefoane in valoare de 2800 ron.am dus adeverinta de la munca si mi s-a spus ca trebuie sa achit 100ron /luna timp de 1 an.mi-a venit si un sms pe telefon sa ma duc sa ridic cardul de cumpraturi?eu nu aveam stiinta de asa ceva .zilele trecute mi-a venit de la [editat] o ssomatie prin care tre sa achit 4900 ron.ce sa fac?stie cineva un avocat din constanta?