avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Activitate barabasmelinda12

Activitate barabasmelinda12

Din cate stiu eu, nu.Peste tot se cere sentinta de divort cu stampila de la judecatorie cu privire ca este sentinta definitiva si irevocabila. Pentru mama era nevoie de acest sentinta de divort si dupa 26 de ani. Desi dupa parerea mea, doar la schimbarea CI sau la o alta casatorie este necesar, nicidecum ptr banca sau alte institutii.
Multumesc ptr raspuns.
Buna ziua !
Ma intereseaza daca pot plati taxa de timbru pentru divort in localitatea unde am resedinta momentan ? Adresa din CI este in Sighisoara ( unde am avut ultimul domiciliul comun si Judecatoria tot acolo este), dar eu stau deja in Tg.Mures. Este alta localitate dar acelasi judet.
Multumesc
Multumesc pentru raspuns.
Care sunt pasii ca sa pot sau in judecata o firma in calitate de arendas din judetul Brasov ptr neplata de 4 ani de arenda cand eu sunt din judetul Mures ??? Mentionez ca am contract de arenda cu ei, dar de 4 ani nu am primit nimic de la ei nici dupa mai multe insistente si discutii amiablile ata personal cat si telefonic.


#-o
Buna ziua ! Doresc sa ma informez care sunt pasii si la care autoritate sa fac reclamatii referitor la o firma de arendas, care ne folosesc terenurile in jud.Brasov si din 2010 nu am primit nici macara un leu sau produs din arenda, doar false promisiuni ? APIA, Judecatorie, Politie ??
Multumesc
Buna !
Care sunt pasii ptr eliberarea unei copii legalizate a sentintei de divort definitiva si irevocabila ??
Deoarece mi-au disparut un dosar cu acte de acasa cu plecarea fostului sot si doresc alta copie legalizata ptr schimbare de carte de indentitate.
Multumesc