avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 805 soluții astăzi
Forum Activitate ichimconsta2BC

Activitate ichimconsta2BC

Răspuns la discuția succesiune
va pot spune ca eu personal pentru a recupera o sulta de 20.000lei,am cheltuit doar 500lei,pe care iam recuperat la pimirea banilor,in cazul in care se ajunge pana la scoaterea la licitatie a apartamentului sumele cred ca vor fi mai mari,dar le veti recupera,toate cheltuielile avansate fiind oprite din partea ce i se cuvine surorii care nu va plateste sultele. nu trebuie sa astepteti deloc,sa vanda ea apartamentul,dupa 3 ani de la succesiuni veti pierde toate drepturile,nu veti mai obtine nimic,si se pare ca ea asta urmareste,plimbanduva cu vorbe. bafta
cererea este deja facuta dinainte de anul 2000 de catre tatal meu,care acum este decedat.
detin actul original de vanzare -cumparare,a unei suprafete de 6h padure,incheiat intre strabunica mea si socrul ei,in anul 1946. In calitate de mostenitor am facut cerere la primarie pentru retrocedarea padurii,cu mai multi ani in urma,dar nu mi s-a retrocedat nimic,primaria imi da mereu raspunsuri ambigui. Ce pot face pentru a intra in posesia acestei paduri? Va multumesc anticipat.
detin actul original de vanzare-cumparare,a unei suprafete de 6h de padure,intocmit intre strabunica mea si socrul ei,in anul 1946. am depus cerere la primarie inainte de anul 2000,pentru retrocedare ,in calitate de mostenitor,insa nu am primit nimic nici in ziua de azi.Ce pot face?pentru a intra in posesie.la primarie mi se dau raspunsuri ambigui.Va multumesc pentru lamuriri.
tata a decedat in 2001,mama a decedat si ea anul trecut, am gasit in casa cupoanele de privatizare emise pe numele lor,mai pot face ceva cu ele?
tatal meu ,decedat,are 4 frati in viata. unul din frati ar dori sa imi vanda,sa cedeze drepturile succesorale dupa bunici{parinti sai],in favoarea mea.Exista o forma legala pentru o astfel de tranzactie?mentionez ca succesiunea nu este dezbatuta,si nici unul din urmasi nu are de gand sa deschida dezbaterea succesiuni.Va multumesc pentru lamuriri.