avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Activitate elenaelenad

Activitate elenaelenad

buna ziua.sotul a fost eliberat ieri conditionat de catre instanta.cand poate pleca k de acolo din penit nu i se spune nmc.
avocatul poate cere un termen mai devreme de o saptamana?
buna ziua.sotul are pe data de 28 iunie comisie de eliberare conditionata.as dori sa stiu cam cat dureaza pana ajunge si la instanta?mentionez k are o pedeapsa de 1 an si 10 luni din care a facut 1 an,pentru infractiuni pe drumurile publice.
Discuție eliberare
Buna ziua.de la penitenciar i au spus sotului. K are dreptul la o zi libera .as dori sa stiu dak il afecteaza cumva la eliberare sau dak are vreun avantaj.mentionez k are comisie de eliberare conditionata pe 28 iunie 2012.
buna ziua.doresc sa angajez un avocat din craiova pentru o eliberare conditionata.imi puteti recomanda pe cineva?va multumesc!
buna ziua.sotul are o pedeapsa de facut de un 1 an si 10 luni de detentie.Pe 15 iunie 2012 face 1 an de cand este in penitenciar.pentru eliberarea conditionata este obligatoriu sa faca cerere de eliberare conditionata?trebuie sa angajam un avocat sau cum se procedeaza mai exact?(mentionez k pe toata durata pedepsei a avut o conduita buna,a participat la toate activitatile,a lucrat si inca mai lucreaza)!va multumesc!
buna ziua.pe 18 aprilie am termen de judecata si nu pot sa ma prezint.cu cate zile inainte trebuie sa depun cererea?pot sa o depun pe 17 aprilie?multumesc
buna ziua.sotul meu este in penitenciar din data de 15 iunie 2011.as dori sa stiu knd poate sa depuna cererea de eliberare conditionata(in ce luna?).mentionez k a participat la toate activitatile,a fost si este in continuare la munca,are o conduita f buna.A avut de ispasit 1 an si 10 luni.
se mai poate face o a doua recalculare a alcoolemiei prin instanta?
buna ziua.am si eu o intrebare:primesc indemnizatie de cresterea copilului si am primit de la fisc cum k am de platit cheltuieli judiciare dupa ce am terminat un proces.dar mi s a oprit acea suma din indemnizatie.au dreptul sa mi intre in contul bancar si sa retraga suma?va multumesc