avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1050 soluții astăzi
Forum Activitate cristina001

Activitate cristina001

Buna ziua

Daca fac recurs la un caz pierdut in instanta,eu neffind prezenta niciodata,pot prelungi procesul si 2-3 ani?Vreau sa prelungesc cat mai mult procesul.
Ce ma costa?
Multumesc

[Mesaj editat - In forum nu se stabilesc relatii profesionale intre cel care intreaba si cel care raspunde.]
Răspuns la discuția Datorie persoana fizica
da,persoana respectiva a scris in cerere de deschidere proces ca am achitat jumate de suma
Daca nu ma prezint platesc eu cheltuielie de judecata iar daca ma prezint nu le mai platesc eu?Ma puteti ajuta cu aceasta intrebare?Asa as merge,daca as mai scuti din bani
Ideea este ca eu o sa imi platesc datoria pana la ultimul leu,nu as face asa ceva,dar nu vreau sa merg la judecata,sunt motive personale care nu ma fac sa ma simt deloc ok
Răspuns la discuția Datorie persoana fizica
Nu vreau sa vad persoana respectiv si daca ajung acolo trebuie sa spun ce face,numai rautati,ca minte si fura,etc,ma enervez,iar eu nu am divezi decat imi fac rau,as avea dovezi ca e o inselatorie cateva mailuri dar nu e in zadar
problema e ca datoria nu e foarte mare si daca ii da castig ,oricum ii da,eu nu am dovezi,o sa platesc treptat ,bineinteles eu intre timp i-am mai platit dar el a apelat la justitie sa aibe siguranta ca nu pierde suma respectiva,mi-a si zis,asa are o siguranta
Răspuns la discuția Datorie persoana fizica
Ideea este ca nici nu vreau sa merg si nici nu pot,este foarte departe,la 300 km si nu ma pot deplasa din motive personale
Daca nu ma prezint ce se intampla?Sau ce sa fac?Sa trimit ceva scris ca nu ma prezint?Nu stiu cum ar fi mai bine
De 4 ani locuiesc in alt oras,am fost data in judecata si citatiile au venit la adresa veche unde nu mai locuiesc,este un proces civil pt o datorie pe persoana fizica,ce pot sa fac,ce vina am?ce pot sa patesc?Nu as vrea sa platesc pt ca este o escrocherie a lor,o prostie a mea.Acum am vazut pe net ca dosarul este la sadiul fond.multumesc.
Răspuns la discuția Neplata credit fara garantii
Este falsa afirmatia ca ii executa domnului bunurile familiei,nu exista asa ceva,pt datoria pe numele dansului se pot executa numai bunurile pe care le detine dansul nu familia.
Datoria se prescrie insa ei vor cauta si peste 20 ani datornicii,in speranta ca isi recupereaza banii lor.
Buna seara

am si eu o nelamurire,va rog sa ma ajutati cu informatii.

Pt un credit bancar neplatit bineinteles,datoria se prescrie dupa 3 ani?Dar,dupa 3 ani dupa ce expira data termenului de rambursare sau dupa 3 ani dupa ce s-a facut ultima plata?
Multumesc
firma la care am lucrat este in aliment,nu mai exista cu alte cuvinte,sa inchis
ca sa fie mai clar

eu ies din perioada de crestere a copilului si vreau sa stiu daca am dreptul la somaj
In acelasi timp eu vreau sa incept o colaborare cu o firma care plata este pe baza de comision care nu este stabil si sunt obligata sa imi fac PFA.
Posibil sa iau un comision de 200 lei pe luna.
Pot fi somer daca sunt si PFA unde posibil voi castiga foarte putin?As vrea sa sti daca se poate asa,altfel as prefera somajul pe care voi lua mult mai multi bani,nu vreau sa prejudiciez statul,tocmai din acest motiv intreb,sa nu fac ceva ce mi-ar crea probleme.
buna ziua

nu este incheiat la notar
nu este specificat ca sunt de acord sa ii dau ceva din proprietati sau cedez o parte din venituri,decat ca datorez suma respectiva