avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 961 soluții astăzi
Forum Activitate abeona

Activitate abeona

Răspuns la discuția Alegere expert consilier
Am o mare rugaminte - daca aveti un model de contract utilizat de expertul parte in relatia cu clientul sau va rog sa-mi transmiteti un model pe adresa de mail: maria.canja@gmail.com
Va multumesc.
A inceput si costa 30 ron/foc.
Ofacem sau nu o facem?
Tare cred ca este obligatorie.
Altfel...........................se inchid.
Proprietarii vor fi tare nemultumiti.:hugall::((#-o
Nu m-am suparat,se mai intampla in orice confruntare de opinii.:luck:
Va rog sa explicati intrebarea pusa , pentru ca nu inteleg nimic.
Multumesc:-/
Răspuns la discuția expertiza
Fuga de raspundere este oare sanatoasa ?:magic:
Răspuns la discuția contractul de administrare imobil
Multumesc tare mult si pentru sfat si pentru modelul de contract.:vishenka:
Multumesc tare mul mult pentru sfatul dat de dvs.dar, mai am o intrebare; unde scrie ca acest contract de prestari servicii se incheie pentru max.5 luni ? In Codul Civil ?
Si eu am crezut ca varianta cu intocmirea contractului de prestari servicii este cea mai buna pentru mine in acest moment si la fel si pentru asociatie legat de sistemul de impozitare.:fight:
Răspuns la discuția expertiza
Expertiza contabila este de dous feluri : judiciara si extrajudiciara. Dvs nu puteti contracta cu expertul decat o expertiza extrajudiciara, care poate fi o baza pentru stabilirea prejudiciului si o certitudine pentru a putea actiona in instanta.
Onorariul se negociaza cu expertul si se aproba efectuarea expertizei de catre toti membrii asociatiei.
Expertiza judiciara este dispusa de instanta sau politie.
Primul pas ar fi sa constituiti un comitet de initiativa care sa convoace adunarea generala si acolo sa discutati toate problemele. La aceasta adunare generala invitati prin adresa scrisa politia si primaria.:luck:
Este greu dar nu IMPOSIBIL.
CURAJ:training:
Răspuns la discuția contractul de administrare imobil
Aveti acces la modelul contractului de prestari servicii intocmit de catre acest administrator ?
Daca se poate sa-mi trimiteti si mie modelul pe mail, va rog liliana_abeona@yahoo.com
Va multumesc anticipat:hammer:
Răspuns la discuția contractul de administrare imobil
:rtfm:Majoritatea administratorilor lucreaza cu contract de prestari servicii si asociatia plateste un impozit de 16% pentru venitul brut negociat.
Este foarte riscant de lucrat astfel?
Contractul de munca implica prea multe impozite de platit la buget.