avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 586 soluții astăzi
Forum Activitate masimo26

Activitate masimo26

Răspuns la discuția Partaj
va multumesc tare mult. asa o sa fac.cu respect!
Discuție Partaj
buna ziua.o intrebare legata de un partaj. am fost casatorit cu sotia mea timp de 16 ani. in decursul casatoriei am adunat mai multe.am divortat anul trecut. avem si doi copii inmpreuna. copii au ramas la mine. momentan sotia sa intors in romania si eu locuiesc cu copii mei in franta, copii fiind la scoli aici. acum sotia vrea sa deschida proces de partaj. ce sanse am de castig sau cat o sa-i revina ei din tot ce am adunat pana acum? va multumesc
Răspuns la discuția datorie factura telefon
va multumesc pentru ajutor tuturor!!
Răspuns la discuția datorie factura telefon
chiar daca are venitul mimim de 350 de ron?
buna ziua. mama mea si-a facut un abonament la romtelecom pentru un pachet de servicii de telefonie si internet. contractul pe acest pachet a fost semnat in iulie 2012 si din decembrie 2013 nu a dorit sa mai plateasca din mai multe motive ce tin de cei de la romtelecom. acum primeste telefoane de la firme de recuperare care ii cer sa plateasca facturile restante. ce se intampla daca nu plateste? mentionez ca ea are ca venit doar o pensie de CAP in valoare de 350 de ron si nu are nimic altceva pe numele ei ( locuinta, bunuri...etc).
va multumesc
va multumesc mult pentru informatii!!
am contract de vanzare-cumparare pe casa. am buletinul de unde pot dovedi ca sunt fiul. aceste sunt destule?sau trebuie ceva anume?
buna ziua. tatal meu a decedat de curand. eu stiam ca el avea un cont deschis la CEC , dar din pacate el nu a pus pe nimeni imputernicit. cum pot face sa aflu daca el mai are contul activ si daca mai are bani in acel posibil cont?va multumesc
buna ziua. vreau sami deschid un bar undeva la tara.o sa inchiriez spatiul etc.. intrebarea sau intrebarile mele sunt: care sunt pasii pentru a demara ceea ce vreau? care sunt actele necesare pentru a deschide barul? ce autorizatii imi sunt necesare dupa deschidere ( stiu ca sunt necesare multe autorizatii).
cu respect, nicu macsim!
Răspuns la discuția Contract servicii telefonie
citez din contract:DURATA FURNIZARII PACHETULUI DE SERVICII. DESPAGUBIRI PENTRU INCETAREA PREMATURA.
pachetul de servicii se furnizeaza pe perioada minimastabilita in considerarea beneficiilor acordate clientului prin contract(calculata de la activarea pachetului), si se prelungeste automat pe perioada nedeterminata, daca nici o parte nu modifica cu cel putin 30 de zile inainte de expirarea perioadei minime, ca nu mai continua contractul. cu cel putin 30 de zile inainte de expirarea perioadei minime, romtelecom notifica clientului (scrisoare/e-mail/sms) ca poate opta sa nu mai prelungeasca automat contractul. daca clientul solicita inainte de expirarea perioadei minime, diminuarea numarului/inlocuirea serviciilor din pachet cu unele inferioare sau altele romtelecom, contractul privind pachetul de serviciiinceteaza si clientul poate fi obligat la plata despagubirilor pentru incetare prematura. incheiat citatul.
din cate imi dau seama in caz de neplata se va ajunge in tribunal sau la o firma de executare . o alta intrebare a mea e: ce poate executa de la mama daca ea nu are nimic pe numele ei decat pensia minima? i se poate opri din acea pensie?sau ce anume se poate intampla?
va multumesc anticipat