avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Activitate alan_ar06@yahoo.com

Activitate alan_ar06@yahoo.com

buna, am deschis un cont la banca in mai 2017, la scadenta ce impozit se retine pe dobinda, 16 sau 10%
Discuție Pensie
In data de 26 01 2015, am depus cerere la casa de pensii, pentru trecerea de la pensie de invaliditate la pensie la limita de virsta, Peste cit timp ar trebui sa primesc decizia de pensionare?
doamna nascuta la 30 07 1958, a lucrat 32 de ani si 6 luni, din care 14 ani in gr 2 si cond. deosebite,... cind poate iesi la pensie ptr limita de virsta? va multumesc!
======================================================
Buna, Daca vinzarea unui teren agricol sa facut numai cu o hirtie de mina [fara acte notariale] iar cel care a semnat ptr vinzarea terenului, a decedat, acea hirtie de mina ,mai este valabila?mentionez ca acea persoana a mostenit terenul agricol de la sotul ei decedat, cu care avea doi copii, nu trebuia sa fie consultati cei doi copii inaite de vinzare a terenului care este in mai multe parcele.? va multumesc! si imi cer scuze ptr. eventualele greseli!


:(
mama mea este trecuta ca si urmas pe titlul de proprietate a unui teren agricol dupa decesul tatalui meu, desi in titlu de proprietate ca si urmasi, cred! ca trebuia sa fie si cei doi fii pe care i-au conceput impreuna.... in 2012 a decedat si mama si terenul agricol a fost dat in arenda de prin 2007, intrebare! , mai este valabil arendarea daca mama este decedata si arendasul mai poate incasa subventia pe teren de la apia arad? [sora mea... nu vrea sa vina la notar sa facem succesiunea, ce si cum sa fac?
Gen:Masculin
Data nasterii:26-07-56
Stagiul de cotizare:[in decizia de pensionare, scrie ca total stagiu de cotizare realizat 41 ani 3 luni 9 zile] [din care 26 ani 2 luni 9 zile grupa 2]
Alte date:3 ani 7 luni 29 zile conditii deosebite, cond. normale 1 an 2 luni 26 zile
Intrebare: In ce an pot sa ies la pensie la limita de virsta?, mentionez ca din data de din 1 sept. 2006 sunt in pensie de invaliditate
va multumesc!