avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1037 soluții astăzi
Forum Activitate 18elena

Activitate 18elena

Debitoarea prin administratorul statutar propune planul de reorganizare.
Poate administratorul statutar sa il depuna?
Daca spcietatea debitoare are numit administrator special, planul de reorganizare poate fii depus de administratorul statutar?
multumesc mult pentru raspuns
eu vreau sa inchiriez, imobilul, altei persoane , nu ma va incurca, nu?
practic ei au ramas fara obiect, executarea a avut loc.
Execut silit un chirias, sa imi elibereze spatiul.
La judecatoie castig. El face recurs, depune si cerere de suspendare a executarii, si face si contestatie la executare.
I se amana suspendarea pana la rezolvarea contestatiei. Recursul are termen la sfarsitul toamnei.
I se respinge contestatia, si eu trec la executare. Chiriasul face recurs, si la tribunal i se admite contestatia pana la rezolvarea recursului. Aceasta sentinta a fost pronuntata in ziua in care eu l-am executat silit, si am intrat in posesia bunului.
Il execut, intru in posesia bunului imobil, executorul imi da procesul verbal de predare a bunului.
Ce se intampla acum? Se poate revenii la situatia anterioara?
Pot sa imi fac o firma, daca sunt in concediu de crestere a copilului, si sa angajez o persoana care sa se ocupe de firma pana eu termin concediul de crestere a copilului?
da asa este, dar toti o sa vrea sa faca parte din comitetul creditorilor, atunci vor fi prea multi raportat la nr de creditori
fiecare creditor se propune voluntar
eu as fi vrut sa stiu cam care este prioritatea in alegerea membrilor comitetului creditorilor
pe mine mai exact ma intereseaza creantele salariale
Daca o societate aflata in insolventa, are un numar de 7 creditori, se poate alege un comitet al membrilor creditorilor format din 4- 5 membrii?
Nu este un numar prea mare in raport cu numarul creditorilor.
Mentionez ca din cei 7 creditori, creditori cu sume mari sunt 4 restul fiind niste sume infime.
Este obligatoriu ca salariatii sa fie reprezentati in comitetul creditorilor?
Le poate lua cineva locul, ma refer la o creanta chirografara mai mare ca valoare?
Răspuns la discuția ce fel de judecata e asa?????
sunt probe legale, documente inregistrate la banca, primarie, registrul comertului unde am achitat taxe si facut depuneri
eu am intrat pe siteul anaf la sectiunea sesizari, petitii si am trimis online o sesizare.
Vei primi raspuns. Dar trebuie sa iti complectezi toate datele tale altfel sesizarea ta nu va fi luata in considerare. La fel e si la garda financiara
Intr-un proces civil, martorul partii adverse vine si declara mincinos ca a fost de fata la semnarea actului de vanzare cumparare , ca acel document s-a semnat la ora 12 amiaza.
Eu aduc documente cu data si ora , care atesta ca la ora la acea ora si in jurul acelei ore eram in alte institutii.Clar nu eram la ora aceea unde declara martorul.
Judecatorul ma respinge si admite castig partii advers.
Doamne! Cum judeca acesti oameni( judecatori)!!!!!