avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1614 soluții astăzi
Forum Activitate roxaalexie

Activitate roxaalexie

conteaza cumva si ora depunerii prin posta?....va raspund la intrebare cu alte intrebari ( ce obligatie are un avocat fata de clientul sau?..... se vinde un avocat partii adverse?...etc. )
am ridicat de la parchet pe data de 5 rezolutia si mi-sa comunicat ca am termen pentru contestatie 20 de zile.....care este ultima zi de depunere?...av. mea spune ca o va depune pe data de 26 prin posta...se incadreaza in termen sau ma plimba cu vorba?.....dupa data de 5 nu mi-a mai raspuns la telefon....
Răspuns la discuția bunuri mobile?
chiar daca apartamentul ramane practic fara apa curenta?
Răspuns la discuția bunuri mobile?
avocata noastra a spus ca ne putem lua si vasul de wc, dar mai bine sa va raspunda cineva specializat
multumesc din suflet pentru mesaj
multumesc pentru rspuns...dar imi puteti spune si cui voi plati chirie si cine stabileste pretul?......multumesc
daca mi-a fost adjudecata casa pe 31oct si convocarea pentru diferenta de pret a fost astazi, la care nu m-am prezentat. ce se intampla cu banii si cu perioada cand nu se fac evacuari ( noiembrie-martei)...mi se va percepe chirie sau mi se va opri din bani? va rog sa ma ajutati cu un raspuns din partea cunascatorilor sau cineva care a trecut prin asa ceva. Multumesc
Răspuns la discuția executare - licitatie publica
nu mai pot plati,chiar daca ei nu au facut consemnarea........multumesc pentru mesaj
daca ma aflu in a 17 zi dupa licitare de cand s-a abjudecat, dar executorul(prieten cu cel ce a licitat) nu poate face dovada de consemnare...pot plati eu ca sa raman in drepturi?
Răspuns la discuția cine plateste reparatia liftului
multumesc pentru raspuns