avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 490 soluții astăzi
Forum Activitate vioooo

Activitate vioooo

Discuție am acest drept?
nu am depus cerere in termenul legal pentru restituirea casei demolate de ceausescu dar am depus mai tirziu .au respins cererea m-am judecat cu ei si am pierdut la recurs formulat de ei dupa ce am cistigat la judecatorie.eu mai am vreo sansa acum ? trebuie sa deschid alt proces sau ce sfaturi imi dati?
buna seara,pentru ca inca nu au trecut cele 18 luni pe care cedo le a acordat romaniei pentru rezolvarea problemelor cu retrocedarile eu cind ar trebui sa depun plingere la cedo la 6 luni dupa cele 18 acordate de ei sau la 6 luni dupa ce eu am pierdut procesul si daca au trecut 8 luni de la pierderea procesului mai pot depune plingere la ceco avind in vedere ca ei au sistat o perioada procesele la cedo
In certificatul de mostenitor in dreptul rubricii bunuri mobile scrie: certificat de actionar. si atit.





Interventie moderator:

Scriind cu majuscule intreg textul incalcati punctul 1.2 din regulamentul de postare.

dupa moartea tatalui am mostenit in actul de mostenitor la bunuri mobile CERTIFICAT DE ACTIONAR. dar necazul este ca eu nu am vazut niciodata acest certificat nici nu stiu la ce societate ar putea fi si nici nu mai sunt alti mostenitori ca sa stie ei CUM MA SFATUITI SA FAC CA SA AFLU DE UNDE SA IAU UN DUPLICAT,SI LA CE SOCIETATE AR PUTEA FI. MULTUMESC
Discuție va rog.
buna dimineata,am pierdut unproces de fond funciar si as dori sa merg la cedo dar nu stiu de unde sa iau un model de cerere .va rog ma puteti ajuta? ce trebuie sa trimit.la ce adresa si cum trebuie trimisa recomandata sau normal.
o hotarire definitiva si irevocabila intr-un proces civil .SE MAI POATE ATACA CU CONTESTATIE ,REVIZUIRE SAU CEDO? MULTUMESC
Răspuns la discuția buna dimineata tuturor
vina mea e ca nu am citit presa ca sa aflu despre aceasta lege si despre un anumit termen de depunere?cind au luat pamintul abuziv proprietarul ia dat un termen comunistilor? sau numai cind vine vorba sa luam inapoi ce ne apartine trebuie sa citim presa sa ascultam stirile .DE CE PRIMARIA NU NE-A TRIMIS O INSTIINTARE ACASA PENTRU CA POATE TIMPUL SI BANI NU NE PERMIT SA CUMPARAM PRESA
pentru ca nu am facut notificare in termenul legal in 2010 am deschis proces si am cerut primariei restituirea dreptului de proprietate pentru o bucata de pamint in centru orasului care a fost a tatalui meu si comunisti au construit pe acest pamint prefectura orasului iar eu am cerut instantei restituirea dreptului de proprietate pe un alt amplasament. La judecatorie am cistigat dar primaria a facut recurs si au cistigat la tribunal. CREDETI CA DACA FAC CONTESTATIE SAU CER REVIZUIRE POT AVEA SANSE SA CISTIG MAI ALES CA A INTRAT IN VIGOARE NOUL COD SAU CREDETI CA CEDO MA VA AJUTA ?VA MULTUMESC :-/