avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Activitate deea86

Activitate deea86

Buna seara,mai am si eu o intrebare,dupa ce se da o condamnare urmeaza un recurs,dar dupa acest recurs mai urmeaza ceva? apel sau altceva? mentionez ca este vorba de un caz de furt calificat.Multumesc
Răspuns la discuția Recurs (inscrisuri)
da,despre asta e vorba de inscrisuri in circumstantiere,nu am stiut ca sunt mai multe feluri. Va multumesc pt raspunsuri
buna seara,se poate sa imi raspundeti la o intrebare va rog? ce inscrisuri pot duce pt recurs (intr-un caz de furt),care sa il ajute pe inculpat? Va multumesc.
Răspuns la discuția recurs
In bucuresti este instanta,curtea de apel mai exact. dureaza asa de mult? dar de fapt nu stiu dc ma mir ca asa greu se misca si la proces,numai amanari. Multumesc
Discuție recurs
buna seara,stie cineva cam in cat timp se stabileste data pt un recurs, e vorba de un recurs dupa ce sa dat condamnarea, sa depus recurs acum vreo 3 saptamani.multumesc
Răspuns la discuția eliberare conditionata
multumesc mult
Răspuns la discuția eliberare conditionata
el are 7 luni de cand e acolo,dar eu am sp ca daca trebuie sa execute 16 luni e ca si cum ar executa 2 ani ca se ia in calcul 8 luni la an nu? dar am inteles acum cum se calculeaza.multumesc mult
Răspuns la discuția eliberare conditionata
multumesc,dar asa de mult trb sa execute,adica face deja 2 ani (8 luni la an nu?)si da iese si la munca.
buna seara,se poate sa imi raspunda cineva va rog,daca cineva are o pedeapsa de 2 ani si 8 luni,cand ar putea sa spere la o eliberare conditionata?stiu ca atunci cand face jumate sau 3 sferturi din pedeapsa,dar ce nu inteleg eu este cum se calculeaza,trebuie sa execute 1 an si vreo 6-8 luni ,sau se calculeaza cu 8 luni la an si asta ar insemna dupa vreo 11-13 luni,chiar nu inteleg nu ma pricep la chesti de astea.miltumesc
Răspuns la discuția Am condus fara permis
stiu si eu pe cnv care a condus fara permis si a luat 10 luni cu suspendare,mai mult ca sigur si u o sa iei cam la fel sau chiar mai bn o amenda penala,dar numai daca esti curat,bn cel pe care il stiu eu a condus prin oras,cred ca conteaza si asta