avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Activitate Berescu Laura

Activitate Berescu Laura

ca sa fac un contract de vanzare cumparare de mana ce as putea scrie in el?in cazul vanzarii cumpararii unui motoscuter!!!va rog sa ma ajutati!este luat in considerare un astfel de contract facut de mana sau trebuie neaparat legalizat la un notar?
Discuție demisie la zi
se oate ca patronul sa nu vrea sa-ti semneze demisia la zi?concediul de odihna platit cu cat timp trebuie inainte de a fi luat anuntat?
Răspuns la discuția concediu de odihna platit
contractul il am de pe 26 august sii lucrez de luni pana sambata
Buna ziua!am o intrebare daca in 2011 am terminat facultatea, in iulie, si in august m-am angajat, am lucrate 6 luni am dreptul la somaj?
si daca vrei sa beneficiezi de somaj cat timp trebuie sa ai lucrat in cazul unei persoane care a mai lucrat cu contract de munca? va multumesc
buna ziua!am o intrebare daca sunt angajata de 6 luni la o societate comerciala am dreptul la concediu de odihna platit?la cate zile de concediu am dreptul?
Răspuns la discuția ore suplimentare
imi puteti da un temei legat?va rog!!mi-ar fi de mare ajutor
cum se platesc orele suplimentare?de exemplu tatal meu lucreaza intr-o fabrica cuptorar si nu prea sunt posibilitati pentru zile libere.orele suplimentare sunt compensate in bani.cat ar trebui sa primeasca pentru orele suplimentare efectuate?cum se calculeaza compensarea orelor suplimentare in bani?tin sa mentionez ca lucreaza cate 8 ore pe zi de luni pana duminica inclusiv.
Răspuns la discuția cererea de urgenatare la parchet
si cam ce ar trebui scris in cerere?
exista un model tip de cerere?sau se poate face si de mana?
se poate depune cererea de urgentare in parchet si personal de inculpat sau numai de catre avocat?