avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 903 soluții astăzi
Forum Activitate alin1989

Activitate alin1989

Discuție act donare
buna ziua...am o proprietate in care am construit o casa , in aceeasi incinta este situata si casa batraneasca...intrebarea mea e daca pot trece acea locuinta pe numele fratelui sau parintilor mei printr-un act de donare ...daca da atunci ce ar trebui sa fac si cat m-ar costa???daca nu atunci cum as putea face asta mai avantajos din punct de vedere financiar......
Răspuns la discuția Rezoluþiune contract
am si unele chitante dar nu mi s-au cerut.....mi sa spus k acelea imi folosesc cand o dau eu in judecata pentru pretentii....
Răspuns la discuția Rezoluþiune contract
da am angajat un avocat am adus si martori...... au fost audiati si martorii deasta mi se pare ciudat ca parca nimeni nu tine cont de assta pana si avocatul meu care are o experienta de peste 15 ani ...mi-a zis ca procesul va dura mult si sa numi fac griji.....deasta vam si scris
buna ziua...in urma cu 10 ani am incheiat un contract de vanzare-cumparare cu intretinere cu o ruda in tot acest timp am avut grija de dansa si totodata am si martori care sa dovedeasca cele spuse..in urma cu 6 luni aceasta ruda ma dat in judecata pentru ami desface actele si deja sa dat si o sentinta prin care am pierdut si mai trebui sa platesc si 1625 lei cheltuieli de judecata.....ce ma sfatuiti sa fac...si e normal sa se dea o astfel de decizie daca eu miam indeplinit toate conditiile contractului .....va rog sa ma sfatuiti...va multumesc
si eu tot in timisoara am facut dosar si ptr mine si ptr sotie si din data de 1 aprilie 2013 nam mai primit niciun rasp daca e ar fi bine daca am face o plangere colectiva te rog sa ma contactezi pe alin_snake89@yahoo.com poate gasim impreuna o solutie
as vrea sa deschid un pub-biliard-mese de tenis si mar interesa daca pot accesa fonduri europeene
Discuție tip job
beneficiez de indemnizatie de crestere a copilului si vreau sa stiu daca mai pot practica si altceva pe langa asta daca mai pot avea si un job sau un contract individual de munca sau din cate am inteles se mai tin si niste cursuri de calificare care sunt platite si vreau sa stiu daca ma pot inscrie macar la acestea.bani numi ajung si vroiam sa stiu ce pot face sa mai castig ceva bani.legal bineinteles. va multumesc.
va multumesc
da doresc sa intru eu in ccc pana la 2 ani si intrebarea mea ar fi daca mai pot ramane angajat in continuare
eu sunt angajat de 3 luni la o firma si recent sotia mia nascut si am bagat prenatal prin facultate,intrebarea mea ar fi daca mai pot sta angajat sau nu sau dak mai pot avea alt job
VA multumesc