avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1492 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters233402

Activitate ContSters233402

Am o condamnare de 3 ani cu suspendare si 6 ani cu control judiciar(in fiecare luna trebuie sa ma duc sa semnez).eu muncesc in afara fara contract de munca si vin lunar in tara(destul de costisitor).a trecut un an de cand semnez.INTREBAREA MEA ESTE:SE POATE FACE CEVA SA NUMAI FIU OBLIGAT SA SEMNEZ.
buna ziua!am citit niste zvonuri pe net care mi-a atras atentia deci:mama are o masina pe numele ei si un apartament,pana acuma avea un salar de x lei,acuma este pensionara pe caz de boala,deci o mare reducere de venit.ce am citit eu pe internet este ca sa ma duc la primarie si sa fac o cerere de reducere pt impozit.este posibil asa ceva?mama este din bacau.
intre mine si un prieten si el za zicem ca se razgandeste si deja am scos masina de la taxe si impozite si eu nu o mai trec inapoi la taxe si impozite.
deci maine dimeata ma duc la taxe si impozite cu un contract de vanzare-cumpare auto,ma pun la zero si am acea hartie care ma anunta ca auto nu ma figureaza pe numele meu.
daca fac asta e fapt penal??ce risc cel mai rau??
de la taxe si impozite
buna ziua!am auzit la cineva ca a radiat masina, pt ca avea impozit de 2500lei si circula asa cu ea.ce risca el sa pateasca daca este depistat??si daca se poate depista la un conrol ??ma bate un gand si pe mine=D>
daca imi da mai mult de un an insemana ca trebuie sa execut?cum ramane cu pedeapsa de 3 ani mi se aduna toti ani?sau imi da numai pt fapta asta de executat?cum e cu cautiunea la noi?
buna ziua am si o nelamurire am o pedeapsa de 3 ani cu suspendare...si mai am inca o fapta 2-10 ani incadrare.faptele sunt in concurs.cand am fost luat s-a descoperit amandoua odata,intrebarea mea este e posibil ca sa iau iar cu suspendare?sa se mareasca pedeapsa?cu toate ca dosarul ala sta de 1an jumate la parchet si nu e posibil sa ma gaseasca vinovat..merg cu raul in fata.va multumesc anticipat pt raspunsuri.
Răspuns la discuția PLATA CHELTUIELI JUDECATA
va multumesc pt raspunsuri....dar nu prea am inteles ce ati scris ....... eu nu intentionez sa nu platesc cheltuielile pt ca nu am bani, ce se intampla cum o sa fiu executat silit ? daca nu muncesc nu am nici un bun pe numele meu care sa l mi l ia...pana la urma dupa cat timp se prescriu este vorba de 2600 lei.va multumesc pt timpul acordat
buna ziua am primit o scrisoare de la tribunal ca trebuie sa platesc x lei in termen de 30 de zile daca nu o sa fiu executat silit.nu vreau sa platesc,ce se poate intampla?
am inteles ca se prescriu dupa 3 ani este adevarat?