avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Activitate tytyrez77

Activitate tytyrez77

Răspuns la discuția Reabilitare
Am solicitat cazier on line și nu a putut fi redat pentru ca exista mențiuni...voi merge sa eliberez un cazier la poliție sa vad dacă și acolo există mențiuni țin sa menționez ca au trecut 5 ani de cînd am fost condamnat prin HJ . Mulțumesc frumos pentru răspuns

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Dupa 5 ani de la ramanerea definitiva intervine reabilitarea de drept.

Discuție Reabilitare
Bună seara am și io o problema .Pe data de 17 11 2017 am fost condamnat la 1an s-o 1 luna cu suspendare plus 2 ani termen de încercare .Cînd ma reabilitez? Va mulțumesc frumos
Pot sa imi fac reabilitarea? In noiembrie 2017 am fost condamnat la 1 an si 1 luna inchisoare cu suspendare si la un termen de incercare ,,,nu am mai facut nici o neregula acum nu stiu cum pot sa imi fac reabilitarea sau s:a facut reabilitare automat trecand termenul de incercare Va multumesc
Buna ziua. Am avut permis cond.cat B C D E eliberat in anul 2005 nu am posedat atestat CPI sau CPC in anul 2017 imi a fost anulat permisul de conducere in urma unei hotarari judecatoresti in anul 2019 am redobandit permisul cu aceleasi grade B,C,D,E (am dat examen teoretic si practic),acum nu stiu ce examen dau pentru atestat CPI sauCPC . Astept cu nerabdare un raspuns daca ma puteti ajuta. Va multumesc frumosfrumos
Am si io o problema acum doua luni fiica mea inpreuna cu o fata si cu prietenul acesteia au plecat cu masina sa ia 2 pungi de seminte la un moment dat fiica mea ia cerut baiatului sa mearga si ia cu masina, fata are permis,,,,acesta a fost de acord ,a mers bine cam 6,,,7 km apoi a venit o curba moment in care baiatu care statea in dreapta ia tras de volan crezand ca fiica mea nu se incadreaza aceasta atunci a pierdut controlul volanului si a bagato intr~un gard, viteza nu a avut ,pentru ca stia drumul ,nici airbegurile nu s~au declansat , si fata din spate a vazut ca ia tras cu mainile de volan in urma impactului acesta a dat cu capul in bord si are fisura de maxilar si ca la final tot iel are pretentii sa ii facem masina si spitalizarea ce credeti ca poate sa obtina acest individ
nu din pacate tu in aceasta hotarare mai ai o pedeapsa complementara care iti interzice dreptul acesta ai dreptul sa dai de permis dupa 2 ani de la dsata ramanerii definitive a hotarari adica dupa ce iti trece termenul de incercare ,,,
Multumesc frumos,,,Un Paste fericit va doresc
Pe 21 03 2018 am fost la Judecatoria Craiova am depus cerere,taxa de timbru de 5 ron si mi sa eliberat o copie a hotarari ,,,fiind conforma cu originalul este ramasa definitiva prinneapelare la data de 28 11 2017 SE ATESTA DE NOI! cam asa este finalul .Deci intrebarea mea este pot da de permis din nou dupa 1 an ? adica pe 28,11,2018 .
Răspuns la discuția Alcool la volan
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
la fel si eu identic