avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 937 soluții astăzi
Forum Activitate nelagrepolis

Activitate nelagrepolis

injurii ,amenitari aduse de un vecin cu probleme mintale , se poate depune o plangere?.. unde anume??
Mai exista conventie civila ,conf.codului civil?
Domeniu de activitate - Sanatate - Servicii medicale! In sector de stat !
Multumesc.
Discuție incetare CIM
Cum sa procedez in cazul in care ,am un angajat pe durata nedeterminata care se afla pe ingrijire copil pana la varsta de 2 ani - care-i expira in data de 15 augus- si nu-l mai pot reprimi la serviciu - reducandu-mi - activitatea .
Astept revenirea ,si-i comunic situatia data ?!
Multumesc!
Răspuns la discuția concediul de odihna
multumesc
Daca sunt incadrat cu 1/2 norma....concediul de odihna il primesc integral ,in functie de vechime sau se diminueaza cu 1/2 ,din numarul de zile pentru o norma intreaga?

obs.sunt incadrat cu 1/2 norma si unitatea mi-a injumatatit numarul de zile de concediu de odihna!
Va multumesc!
Răspuns la discuția contract pe durata determinata

MULTUMESC!
Aveam nevoie de aceasta confirmare!
-o persoana, angajata pe durata determinata ,incepand cu data de 15.11.2010 ( 6 luni ), i se prelungeste contractul pe inca 3 luni .Intervine o a treia prelungire pe un an.
- are in total 3 contracte succesive pe durata determinata , insumand 1 an si 9 luni.
- SE POATE PRELUNGI (expira ultimul contract in data de 15.08.2012) pana la inplinirea a 3 ani de activitate ?
Discuție promovare
Am 20 de ani vechime ca referent IA la Serv.R.U.
Am absolvit o facultate cu profil economic.Vechimea anterioara ,ma ajuta la stabilirea criteriilor in vedera pastrarii gradului -treptei,avute ?
Multumesc!
Răspuns la discuția specialitate
Eu, am lucrat 20 de ani la Serviciu Resurse Umane ,in functia de referent ,apoi referent cu PL,intre timp ,am absolvit o facultatea cu profil economic .
Cum as putea fi incadrata ?
Vechimea ,ca referent IA PL ,in ce specialitate o incadrati dumneavoastra?
Multumesc.
Discuție specialitate
Munca prestata ,la Serv.Resurse Umane, poate fi considerata vechime in specialitate ecomnomica?