avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Activitate AnCuTsA

Activitate AnCuTsA

Santaj nu pentru ca nu mi-a spus-o sub forma sa obtina bunuri de la mine.Dar prea multe relatii zice ca are si ba i-a spus procuroarea ba nu stiu cine una alta.Din ce am vorbit pe scurt cu avocata mea,odata inceputa orice sesizare,ancheta etc,nici un procuror,politist etc nu are voie sa mai dea detalii. Se tot fereste sa imi dea numarul dosarului ca sa pot verifica si eu,sa vad macar acele IP`uri care ea sustine ca este al meu.Nu stiu cum sa fac sa vad macar sesizarea daca a fost facuta sau e o minciuna grava
OFF-TOPIC: Multumesc frumos pt raspuns.Ea mi-a spus ca a depus la DIICOT plangerea si abia dupa aproximativ un an i-a venit raspunsul.Adica acum aproape 2 sapt si ca poate merge in termen de 20 de zile sa isi retraga plangerea,ca a vorbit cu procuroarea ca ii e prietena si ca nu se intampla nimic bla bla.Daca e asa,nu trebuia deja dupa sa zicem 10 zile de la aflarea rezultatului,sa fi venit deja sa imi ridice calulatorul ?Pe care oricum nu il mai am demult,iar ce a patit ea s-a intamplat acum un an (cand a si depus plangerea si abia acum i-a venit raspunsul).Banuiesc ca pentru a afla dupa IP numele pe cine e abonamentul au mers cu mandat la provider.Eu daca sun la cei de la care am internet,pot afla daca au primit mandat ? Sau daca eu merg la DIICOT sa ma interesez daca a fost depusa vreo sesizare,sau sa aflu rezultatul lor,sau sa aflu ce se intampla efectiv,pot afla ?Tare imi e ca joaca la cacealma cum a zis cineva mai sus.Ok a patit`o,are impresia ca am facut-o eu si isi incearca norocul si nu stiu cum sa aflu daca e adevarat sau nu...
Dar daca mi s-a facut plangere la politie cum pot afla ?Doar daca merg la politie ?
Buna seara.Am si eu nevoie de ajutor daca se poate.Acum 2 ani mi-a fost spart calculatorul.Cine a facut treaba aceasta,a trimis niste mailuri aiurea altor persoane.Eu habar nu am avut pana acum cateva zile cand o prietena m-a sunat sa ma intrebe de ce i-am spart parolele si am trimis mai departe mailuri.In fine o intreaga poveste incalcita ideea este ca ea a facut plangere la politie in august iar acum i-a venit raspunsul cum ca de pe IP-ul meu de acasa i-a fost sparta parola.Eu am ramas interzisa nu pot sa inteleg cum.Mi-a spus ca are termen de 20 de zile (incepand de vinerea trecuta) sa faca plangere sau sa ma actioneze in judecata dar ea nu vrea sa faca asta sub nici o forma pentru ca stie clar ca nu am nici o legatura.Daca ea nu face absolut nimic,se mai intampla ceva pe parcurs ?Merge politia cu cercetarile mai departe ?Sau trebuie sa faca ea vreo declaratie ca nu vrea sa continue cu plangerile sau orice altceva ?

Buna seara.Am si eu nevoie de ajutor daca se poate.Acum 2 ani mi-a fost spart calculatorul.Cine a facut treaba aceasta,a trimis niste mailuri aiurea altor persoane.Eu habar nu am avut pana acum cateva zile cand o prietena m-a sunat sa ma intrebe de ce i-am spart parolele si am trimis mai departe mailuri.In fine o intreaga poveste incalcita ideea este ca ea a facut plangere la politie in august iar acum i-a venit raspunsul cum ca de pe IP-ul meu de acasa i-a fost sparta parola.Eu am ramas interzisa nu pot sa inteleg cum.Mi-a spus ca are termen de 20 de zile (incepand de vinerea trecuta) sa faca plangere sau sa ma actioneze in judecata dar ea nu vrea sa faca asta sub nici o forma pentru ca stie clar ca nu am nici o legatura.Daca ea nu face absolut nimic,se mai intampla ceva pe parcurs ?Merge politia cu cercetarile mai departe ?Sau trebuie sa faca ea vreo declaratie ca nu vrea sa continue cu plangerile sau orice altceva ?
Am aflat.530 lei per membru de familie sa fie maxim
Buna ziua.As avea o intrebare ... Beneficiez de ajutorul social pt familia monoparentala.Sau indemnizatie parca asa ii spune corect,in fine. Intrebarea mea este : Doar daca te incadrezi intr`o anumita suma se beneficiaza de acea indemnizatie ? Pentru ca pana acum am avut 98 de lei hotararea judecatoreasca ca sa imi dea tatal copilului plus 588 lei venit net si ma incadram.Dar acum mi-a crescut la 250 lei de la tatal ei si nu stiu daca ma mai incadrez sau nu.
Nu stie nimeni ?:(
Da,are,Si pensie....care este de 380 de lei aproximativ.Cum sa se descurce cu banii astia la asa ceva ?:(
Am rugamintea la voi sa ma ajutati urgent cu cateva informatii care a-ti trecut prin aceeasi problema sau care aveti informatii.Sora celei mai bune prietene are cancer.Pentru a doua oara,a recidivat din pacate.Prima data,toate tratamentele le-au platit din buzunarul propriu nu au fost ajutati de catre stat sau spital cu nimic.Doar ca de data aceasta nu se mai poate,sunt foarte scumpe si inca se platesc datoriile de data trecuta la cati bani au luat imprumut.Sunt exagerat de scumpe si nimeni nu le zice nimic unde sa mearga ce sa faca iar boala aceasta este grava,toata lumea stie ca daca nu e luata din faza incipienta ... Nu e bine.Va rog din suflet sa ma ajutati cu niste informatii unde ar putea sa mearga,ce sa faca,ce acte sa duca,orice ca sa poata obtine tratamentul necesar mai putin costisitor pentru ca e vorba de mii de lei,bani care nu stau pe garduri la o familie numeroasa.Va multumesc din suflet si va doresc multa sanatate si tot binele din lume,sa ne fereasca Dumnezeu de nenorociri !