avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters241583

Activitate ContSters241583

cand vreau sa cumpar o bicicleta de la cineva necunoscut,care nu are garantie pe bicicleta,trebuie sa fac un act de mana intre mine si vanzator? sau cum trebuie procedat ca bicicleta sa nu fie furata? va muyltumesc!
buna ziua. ma numesc marius si as dori sa va intreb urmatoarele: daca cine se duce la politie si declara ca in data de ...... a fost lovit cu palma peste fata ,pe urma i s-a dat cu spary iritant lacrimogen si a incercat sa i se dea cu un baston telescopic in cap, se deschide dosar penal? si daca in urma probatoriului se constata ca l-am injurat si i-am dat un sut in fund din gluma ,dar nu am folosit spray iritant lacrimogen si nici baston telescopic .ce se intampla cu dosarul? se incheie la politie sau merge mai departe? va multumesc!
pe camerele de luat vedere nu s-a vazut ca am folosit baston telescopic
sau ca am dat cu spray lacrimogen.
am fost astazi la politie sa dau declaratie si am vazut ce a declarat el. a declarat ca i-am dat o palma si i-am dat cu sray iritant lacrimogen si ca am vrut sa il lovesc cu un baston telescopic.
a declarat ca vaeam baston telescopic si vroiam sa il lovesc. port de arma alba dosar penal in cercetare
ma aflam pe pietonal[un loc unde circula lume,sunt banci pe care stai,etc], iar respectivul vorbea cu un alt baiat despre mine si radea de mine biuneinteles. m-am intors la el si l-am intrebat de ce rade de mine si daca mai rade mult.i-am pus mana pe cap si i-am spus: mai razi mult ,mai razi mult ca ma scoti din sarite.atunci el s-a ridicat si a dat sa plece drept care i-am tras un sut si am pulverizat sprey asupra sa. anul trecut acest individ a venit la mine acasa si nu a mai bocanit la usa asa cum se procedeaza. pur si simplu a apasat pe clanta si a intrat in casa. eu eram indormitor,iar cand am auzit usa de la intreare am iesit pe hol si ce sa vezi? il vad pe acest individ in casa la mine. il intreb :dar ce faci? nu stii sa bati la usa? ar trebui sa sun la 112 sa te bag la violare de domiciliu,dar te iert. iar el acum ami face plangere penala creca are nevoie de bani.
in data de 9 iunie 2013 m-am luat la cearta cu [editat - nu mai dati nume de persoane pe forum] si i-am tras un sut si am dat cu spray. pe unirii[ loc public cu camere video]. in data de 20 iunie sunt chemat la politie sa dau declaratiicreca. scrie : dosar penal nr 2901/P/2013. ce patesc? ce trebuie sa fac?
Răspuns la discuția Confiscare baston telescopic
si daca cineva ma ataca pe stada cu un cutit ,iar eu folosesc bastonul telescopic ce patesc? mi se confisca bastonul?
mi-am cumpart un baston telescopic acum 1 luna de zile, ieri il aveam la mine si m-am luat la cerata cu cineva. a venit politia si m-a luat la sectie. acolo m-a perchezitionat si mi-a gasit un baston telescopic. mi-a dat amenda pentru scandal ,dar bastonul telescopic mi l-au luat ,dar nu mi l-au trecut in procesul verbal. as dori sa stiu daca pot sa mi-l recupar inapoi sau se considera rama alba?
Răspuns la discuția Retragere plangere politie
poti sa te duci la politie si sa spui ca retragi plangerea formulata,deoarece te-ai impacat cu respectivul.