avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1909 soluții astăzi
Forum Activitate deliaolga

Activitate deliaolga

Multumesc mult pentru raspuns. M-am trezit cu ei pe cap. Dar am sa rezolv. Multumesc
Buna ziua,
Doresc sa stiu, conform legii, intre ce ore pot fi apelata telefonic de catre operatori pentru oferte de produse, si in ce zile.

multumesc
Răspuns la discuția promisiuni nerespectate
Multumesc pentru raspuns. Banuiam ca este asa, dar aveam nevoie de o confirmare.
Buna ziua,
problema pe care vreau sa o expun este poate mai neobisnuita.
Anul trecut angajatorul mi-a propus postul de team leader. Pentru asta am fost si in delegatie in strainatate pentru a mi se face training-ul. Pe perioada delegatiei am avut un accident care m-a tinut in concediu de boala 3 luni.
Odata intoarsa la munca, am constatat ca postul meu de team leader s-a ocupat, iar eu am ramas tot pe vechiul post.
Exista o modalitate legala de a obliga angajatorul sa isi respecte promisiunea de promovare? Trebuie sa mentionez ca nu am semnat un contract in acest sens.
Multumesc.
Răspuns la discuția DEMISIE CU ACTIONARE IN INSTANTA
multumesc pentru raspuns.
se pare ca vom ajunge in instanta cu aceasta problema, unde, angajatorul meu va trebui sa faca dovada prejudiciului pe care l-am creat in cele 13 zile de preaviz neefectuate. nu?
sunt instructor de dans, angajata la o firma particulara. mi-am dat demisia, am facut doar 10 zile de preaviz din cele 20 stipulate in cim.
firma nu este de acord cu demisia la zi, cu acordul partilor, iar eu deja am un contract prin care sunt solicitata de luni, 26.03.2012.
sunt amenintata ca voi fi data in judecata pentru daune (zic ei); si/sau mai exista posibilitatea actionarii in instanta si pe un alt motiv? este posibil asa ceva? care este cel mai rau lucru care se poate intampla in aceasta situatie?
Răspuns la discuția CERERE CFS CU O LUNA AVANS
multumesc pentru raspuns.
am nevoie de 3 zile de cfs, din data de 14.03 pana in data de 16.03. angajatorul nu vrea sa-mi primeasca cererea de cfs pe motiv ca nu este depusa cu o luna in avans. ce pot face ca cererea sa-mi fie totusi luata in considerare si inregistrata la secretariat?
angajatorul meu a platit pentru un curs de formator pe care l-am absolvit cu brio. acum imi cere diploma in original pentru a o pastra. are acest drept?