avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1360 soluții astăzi
Forum Activitate georgyana_veronik

Activitate georgyana_veronik

Bună ziua. Dacă vreau sa închei un contract de colaborare,ce ar fi mai indicat sa am din punct de vedere al costurilor : firma sau Pfa?
Discuție Șomaj
Bună ziua. Dacă pana în martie anul acesta am fost în concediu de creștere copil,apoi am reluat serviciul pana în septembrie, moment în care sunt concediată prin desființarea postului, pot beneficia de șomaj?
Are voie angajatorul sa nu imi acorde toate cele 126 de zile de concediu de maternitate?
Va multumesc
Discuție codul muncii
Articolele din codul muncii referitoare la acordarea zilelor libere legale sunt valabile si trebuie respectate si de catre angajatorii din mediul privat sau doar de catre cei din unitatile de stat? Multumesc.
Din punct de vedere material cum se calculeaza concediul prenatal, cel de lehuzie si indemnizatia de crestere copil? Multumesc
De cand se ia in calcul perioada de crestere copil? De la momentul nasterii sau de la terminarea zilelor de lehuzie sau de postnatal?
Ce urmari poate avea desfacerea CIM pe motive disciplinare (absente nemotivate survenite in urma nerespectarii perioadei de preaviz)? Multumesc.