avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 983 soluții astăzi
Forum Activitate ionsilviu

Activitate ionsilviu

Nu , am facut contestatie la judecatoria Ploiesti in aprilie 2012 asa cum scria pe decizie , am platit un avocat si am avut termen de judecata pe 31 noiembrie 2012 , care din nustiu-ce motive m-a amanat pe 12 martie 2013 .
am un copil de 3 ani care la varsta de 1 an i-a cazut resoul electric pe fata,a urmat transplant de piele de pe picior si dupa aceea multe operatii,pe toata durata cresterii necesita interventii chirurgicale,a fost incadrat la gradul de handicap grav pana in martie 2012 cand am avut comisia si l-a trecut la gradul accentuat,deci am pierdut si dreptul de ingrijitor cu toate ca trebuie sa stau permanent cu el avand probleme cu caile respiratorii (jumatate din nara lipsa si gurita deformata).Nu ma pot angaja nicaieri traind si cumparand tratament pentru copil din venitul sotului si alocatiile celorlalti 2 copii.Am sanse ca in instanta sa-mi recastig dreptul de ingrijitor si sa mi-se acorde din urma indemnizatia de ingrijitor?
Discuție Paza comunala
Buna ziua , va rog sa faceti putina lumina in cazul meu . Locuiesc intr-o comuna din jud.Prahova si avem politie in comuna + politie comunitara si nu stiu de ce primaria comunei, mentine si postul de paznic comunal ( caraula ) care este platit obligatoriu de populatia comunei , aceasta traditie este mentinuta de pe vremea lui Ceausescu .
Ceea ce stiu este ca toti locuitorii tarii sunt egali in drepturi , va rog sa imi spuneti daca este legala aceasta procedura
Multumesc !
Răspuns la discuția cataracta congenitala operatie
Multumesc pt. raspuns:thumbup:
Buna ziua , as vrea sa stiu daca operatia de cataracta congenitala se plateste la copii de 12 ani .
Am fost la un doctor si mi-a cerut 15 milioane lei pentru operatie.
Multumesc.
Buna ziua,am lucrat la o firma din martie 2011 pana in iunie 2012 ,din lipsa de comenzi mi-a desfacut contractul de munca si mi-a dat preaviz.am mers la anjofm pt a depune dosarul pt somaj si mi-au dat desfasuratorul cu lunile de cotizare in care firma unde am lucrat nu a cotizat nici o luna.Se poate rezolva intr-un fel?
Multumesc.
mi sa luat ,indemnizatia de handicap la copil de 2 ani si nu stiu ce sa fac pentru ca nu este corect.........copilul nu poate sa manance bine pentru ca i-a cazut un reseu pe fata la varsta de 11 luni si nici nu prea poate sa respire pentru ca are nara micuta si a avut gradul grav dar l-au dat la gradul accentuat si nu este corect el nu poate sa se intretina singur.......
va rog da-timi niste sfaturi ;););)