avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 646 soluții astăzi
Forum Activitate Ucozer

Activitate Ucozer

Buna ziua. As vrea mai multe detalii in legatura deschiderii unei firmei , si trimiterii oamenilor in Germania in agricultura ! Multumesc anticipat
Buna ziua . odata cu imatricularea definitiva a unu vehicul trebuie predate atat numerele zoll (negre) cat si cele rosii provizorii ? Multumesc
Buna ziua . Actele necesare pentru inmatriculare definitiva a unui autoturism cu numere rosii ? Multumesc
Răspuns la discuția Inmatriculare masina
Am inteles , Dar in cazul in care facem contractul la notar , iar el ulterior refuza sa plateasca diferenta ce se poate intampla ?!
Buna ziua.Vreau sa merg la notar si sa fac un act ca in cazul in care imatricularea trece de suma "x" vanzatorul sa plateasca diferenta de pret! In cazul in care el refuza sa plateasca diferenta aia de pret , ce se poate intampla ? Multumesc anticipat
Buna Avocatnet ,

Vreau sa ma interesez daca exista vreo lege sau ordonata de guvern cu privire la despagubirea urmasilor persoanelor care au decedat in razboiul din 1944 ?
Sau despagubirii ale unor persoane de la care au fost confiscate bunurii de catre stat tot in perioada razboiului ?

Stima
Buna ziua , as vrea sa deschid un site online pentru vanzarea de ceaiuri , as dori sa le achizitionez de la o farmacie locala si sa le revand . Se poate asta ? Trebuie sa fac o firma sau ajunge PFA ?

Stima
Buna sera

Astazi am fost informat de fiul meu ca a fost prin in bar de catre un organ de politie si ca a primit o amenda de 300 lei si poate ajunge la 1000 lei .

Acuma sa va explic ce sa intamplat dupa spusele lui , astazi e o festivitate de hallown , si ia spui Dr.Diriginte ca nu participa ca nu are costum si el nu a zis nimic , deci era scutit de scoala . Au mers in bar cu inca 1 baiat si au cumparat o stica de vin (nu stiu de unde le-a venit ideea asta ) si au baut cate o gura si a aparut politia si ia chemat la sectie si le-au dat cate o hartie cu care sa ma prezint maine la ora 8 la sectie .

As vrea sa stiu daca se poate sa se dea o amenda asa de mare intre 300-1000 de lei pentru ca au intrat in bar ? Si in cat timp pot sa platesc amenda ?

Buna ziua , ieri am aflat de la copilul meu ca i sa confiscat telefonu-l pe motiv ca a ascultat muzica la casti in timpul orei . Este legal acest lucru , sa ii se confiste telefonul cu tot cu cartela ? . Precizez ca el este il clasa a 8 -a .Multumesc