avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 464 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters252627

Activitate ContSters252627

Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
ereditar
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
incult
se poate cere in instanta anularea unui act de donatie pe motiv ca semnatura unuia dintre semnaturi e falsa?mentionez ca originalele donatorilor si a donatarei nu sunt de gasit.ce sanse ar fi?faptul ca persoana respective careia I se contesta semnatura nu semneaza la fel il pune in incurcatura?dar faptul ca acum doi ani a fost dat in judecata pentru ingratitudine tocmai pentru ca se incearca anularea acestui act pe toate caile avand o hotarare favorabila (a fost respinsa ca neintemeiata),il ajuta?poate tine loc de act authentic?
Răspuns la discuția Dovada?
multumesc mult!
Răspuns la discuția Dovada?
faptul ca originalul este la mine nu da nici macar de banuit ca ceva nu e in ordine?
Discuție Dovada?
am cumparat un teren de 800m intravilan pe numele parintilor.la acea data nu eram in tara.dupa o luna ,am venit in tara,parintii trecandu mi terenul respectiv +700m si constructii pe numele meu prin contract de donatie,pastrand uzufruct pe una din constructii.tatal e decedat,mama m a dat in judecata pt ingratitudine la sfatul fratilor mei.sunt in posesia originalului primului contract,deoarece fiind din banii mei,au considerat atunci ca nu mai au ce face cu el.ma ajuta pe mine ca si dovada acest act?ma gandesc ca ar putea arata ca a fost un schimb de teren fiind si datele ambelor contracte apropiate ca data.
Răspuns la discuția Durata intampinare
se socotesc 25 zile de la data primirii,inclusiv sambata,duminica.mie asa mi a socotit avocatul zilele acestea.
Răspuns la discuția Probleme cu contractul de curent
sa treca contractul de furnizare pe ea si sa ma debranseze pe mine
cand am ridicat casa,bransamentul electric,contor ,tabloul electric ,le am mutat la mine,dar nu am schimbat contractul atunci.casa e in aceeasi curte cu parintii mei,contractul a ramas pe tata care acum a murit.poate mama sa mi ia lumina acum,tinand cont ca vrea sa mi strice actele de donatie?
pot vinde casa si terenul sotiei mele?poate astfel nu voi mai avea probleme.