avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1045 soluții astăzi
Forum Activitate nikolleta

Activitate nikolleta

buna seara!!ajutati..ma sa ajung la un raspuns la urmatoarea intrebare.. de ce e obligatorie taxa RADIODIFUZ. la soc.comerc in cazul in care nu se foloseste acest serviciu?Cum se procedeaza ptr a demonstra ca nu detin nici radio si nici TV? ce se intampla daca nu platesc? va multumesc
Răspuns la discuția Amenda rovigneta
buna dimineata.. am luat legatura..dar raspunsul a fost ca poate plati doar cat erau amenzile in prima faza..adica in cele 48 de ore.... eu daca dau in judecata in baza contractului de v-cumparare,,,am sanse sa castig,,sa nu platesc eu degeaba ?cum pot forta cumparatorul sa inscrie masina in judetul sau?apelez la politie///?? ajutati..ma va rog .. e trist ce mi se intampla..
BUNA ZIUA... in urma cu 5 ani am vandut 1 Logan in alt judet.. in nov.2012 si in martie 2013 m..am trezit cu 2 amenzi ptr lipsa rovignetei .Logic.cel ce a cumparat masina de la mine nu inscris//o la el iar acum trebuie sa platesc 500 ron deoarece am pierdut procesul cu cei de la CNDNR ...M s..au blocat contul bancar..deci trebuie sa platesc ... MAI AM VREO SANSA SA NU PLATESC EU? infractiunea a comis..o cumparatorul masinii mele... ajutati...ma/... multumiri
Discuție ROVIGNETA
BUNA ZIUA!in 2012 am cumparat o masina din alt judet.... nu am radiat-o...in comuna ce locuiesc trece 1DN unde e nevoie de rovigneta si am fost prinsa de acel dispozitiv...logic,amenda a plecat la vechiul proprietar...dumnealui a fost chemat la judecatorie ptr a demonstra ca a vandut masina...Ce se va intampla cu mine?eu stiam ca daca domiciliezi in loc. pe unde trece DN pe acel segment nu esti obligat sa scoti rovigneta... cred ca singura vina e ca nu am radiat-o desi politia m-a tot oprit dar fara a/mi spune nimic legat de radiere..DATI..MI un raspuns va rog ...am sanse sa scap de amenda?mii de multumiri...:(
buna ziua... am o fitofarmacie deschisa acum.. cu magazie..grup sanitar..conform normei.. dar.. vreau sa ma extind si sa fac o alta magazie...AM NEVOIE DE AUTORIZATIE DE CONSTRUCTIE?TREBUIE LIPITA DE CONTRUCTIE SAU POATE FI SI LA 1 METRU DISTANTA?va multumesc
avand chitanta .. am trimis 400 ron.. unde pot reclama pers caruia i..am trimis banii? are site cu LUCRARI LICENTA.. Siur pacaleste multi studenti ... TREBUIE OPRIT MODUL ASTA DE A FURA... DATI/MI UN SFAT..
UN SALUT!!AVAND NEVOIE DE O LUCRARE LICENTA ,am intrat pe net.. gasesc 1 site.. ma pun de acord cu pers...mi/a trimis o parte de lucrare...am trimis .. total 4 sute..plata.. ok... dar treb sa continuie cu lucrarea... NU MAI RASPUNDE LA TEL.. A PRIMIT BANII SI GATA!! oricum inseala multa lume.. sigur.. cate 100euro la fiecare!!! E POSIBIL CA FACAND UN SITE PTR STUDENTI SE FURA IN MODUL ASTA? CE SOLUTII EXIXTA PTR RECLAMARE ACESTEI PERS? MULTUMESC.. AM CHITANTA CA I/AM TRIMIS BANI IN CONT LA BANCA