avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Activitate camyy20122

Activitate camyy20122

Buna seara.daca vreau sa imi prelunjec maternitatea de la 2 la 3 ani imi trebuie ceva harti de la loc de munca de unde am intrat pe maternitate?fetita mea are un dsv la inima si am actud de incadrare cu handicap...miam bagat azi de alocatie de handicap si de alocatia dubla da mi sa zis de unde am bagat actele de alocatie ca daca vreau sa imi prelunjesc si maternitatea de 600de lei imi trebuie ceva harti de la lucru X-( va roog frumos imi puteti spune ce anume imi trebuieX( .va multumesc
Discuție rate la banca
am luat in 2010 un scuter in rate din magazin.am platit vreo 10-11 rate dupa care nu leam mai putut plati deoarece sotu a ramas fara loc de munca.banca respectiva ma dat l o firma de recuperatori nici acolo nu am ajuns la o intelegere cu ei #-o ,nu leam mai raspun la telefon acuma luna trecuta ma sunat de la o alta banca ca am de platit scuteru respectiv nu am din ce.ce se poate intampla?
Răspuns la discuția datori la banca
si cu executarea silita care ne tot ameninta cum ramane?
Discuție datori la banca
buna ziua.soacra mea sa facut un credit in magazin in 2008.ratele leam platit pana mai anu trecut cand sotul meu nu a mai avut serviciu au inceput problemele cu banca.plateam 1-2 rate o data la 3-4 luni.am vorbit cu cei de la banca si au zis sa platesc in continuare da in fiecare luna,nu am avut posibilitatea si azi mia venit o hartie acasa ca avem de platit 3.500in 15 zile,daca nu se pune in:
- vanzare bunurile mobile si imobile prezente si viitoare
-poprire pe conturi pensi salari
-in cazul creditelor garantate(credite auto)daca datoria nu va fi acoperita prin vanzarea bunului afectat de garantie se va continua procedura de executare silita altor bunuri.ce se poate intampla daca nu achitam suma?soacra are casa da ii mostenire si nu ii trecut nimica pe ea.
Răspuns la discuția somatie electrica
daca mai doriti curent da
Răspuns la discuția inchisoare pt neplata credit
multumesc
Răspuns la discuția inchisoare pt neplata credit
multumesc frumos da pe materninate nu se poate pune oprire nu?
buna ziua am si eu de o firma de recuperatori de platit 2700 ultima hartie la de la ei a fost acum 2 luni ca ma convoaca la ei la sediu de atunci nici o hartie.pot sa fac inchisoare daca nu am de unde plati?(asa mia zis cineva ca pot face inchisoare da eu stiu ca iti pune oprire pe venit nu?)
Buna ziua.am si eu o problema legata de telefonia mobila.acum de cateva luni am primit o hartie de la o firma de recuperatori cum ca am de plata 1200 la telefon facura restanta din 2009 + 1300 mili penalizari total 2500 mili .......... deci ultima hartie de la ei a fost ca ma convoaca la ei la sediu in bucuresti cu un consilier de la firma respectiva pentru a ajunge la o solutie.eu nu am avut cum sa ma duc la ei la sediu fiind din maramures si de atunci fiind respectiv 2 luni de zile nici un telefon si nici o hartie.ce se poate intampla mai departe?ma pot da in judecata?ce se poate intampla daca ma dau in judecata?VA ROG SA IMI RASPUNDETI