avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Activitate nicoleta12345

Activitate nicoleta12345

sunt o persoana cu o firma care nu este inchisa ,dar fara activitate,dar si cu o datorie de aproape 10000 de roni.sunt plecat in strainate de 3 ani .deunazi am primit acasa o citatie ca firma respectiva are dosar penal.si tr sa ma prezint etc etc.eu vreau sa stiu daca pot sa platesc in rate acesti bani si unde trebuie sa ma adresez.va multumesc
Discuție firma inactiva
eu am o firma si cu ceva datorie nu chiar mare .activitate nu mai este in cadrul acestei firme .Ok .imi trimite o amenda ca nu am depus declaratiile dupa care ma trece inactiva.daca platesc aceasta amenda credeti ca o sa mai primesc si alte amenzi ?deci daca sunt inactiva e normal sa nu mai primesc alte amenzi. va multumesc
Discuție datorii buget
buna ziua .am datorii la buget pt o firma pe care acum e pe 0 .am aparut in lista cu datornicii societati mici si mijlocii.problema e ca nu avem de unde sa platim iar acolo in acea lista scrie ca s-a inceput procedura de executare silita .ce se va intampla pt ca nu avem bani?
Discuție DATORII BUGET
am datorii la bugetul de stat .am o firma care e pe 0.noi suntem plecati in strainatate sa ne castigam existenta .nu avem de unde plati ce se intampla? #-
Răspuns la discuția SUCCESIUNE
va multumesc frumos .o seara buna.
Răspuns la discuția SUCCESIUNE
Ok si daca nu pot sa demonstrez ca nu a f donatie ?va multumesc
Răspuns la discuția SUCCESIUNE
DAR DACA TATAL MEU A VANDUT PARTEA LUI DE DREPT ,UNUIA DIN FRATII MEI CE SUCCESIUNE SA MAI FACEM ?CA DUPA CATE STIM ARE ACT DE VANZARE CUMPARARE.NOI NU AM VZ ACEL ACT PT CA NU VREA SA IL ARATE
Discuție SUCCESIUNE
BUNA ZIUA .SUNTEM 3 FRATI .ACUM 3 ANI MAMA A DECEDAT .S-A FACUT SUCCESIUNEA IN 4 PARTI .SOTUL SI CEI 3 COPII.INTRE TIMP TATALA FACUT ACT DE VANZARE CUMPARARE LA UNUL DIN CEI TREI FRATI PE PARTEA LUI DE MOSTENIRE .VREAU SA STIU DACA A FOST POSIBIL CA ACESTA SA FACA SI DELIMITAREA DE CASA SI DE TEREN FARA ACORDUL CELORLALTI 2 COPII .PT CA ACEASTA S-A FACUT FARA CA CEILALTI 2 SA STIE.ACUM TATAL A DECEDAT IAR ACEL FRATE CARE ARE ACTUL DE VANZARE CUMPARARE SPUNE CA NOI CEILALTI 2 TREBUIE SA IL DAM IN JUDECATA CA SA NE LUAM PARTEA DOBANDITA DUPA SUCCESIUNEA DUPA MAMA.SI NU VREA SA NE ARATE NICI ACTUL IN ORIGINAL .CE PUTEM FACE ? VA MULTUMESC