avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Activitate Olaru Marcel

Activitate Olaru Marcel

cui trebueie adresată demisia din comisia de disciplină a unei primării
ce infractiune constitue distrugerea unei arhive de primarie
daca am pierdut diploma de bac , cepot depune la un dosar pentru concurs de ocupare a func'iei publice?
um scot o constructie demolata din cadastru in conditiile in care am demolat/o fara autorizatie
in ce act normativ se prevede faptul ca o atributie de serviciu trebuie sa fie prevazuta in fisa postului a cel putin doi functionari publici?
m-am inscris la un concurs unde se cere vechime in sp. studiilor 2 ani,eu amun an,11 luni,si 20 zille si comisia mi-a respins dosarul pt.neindeplinirea cond. de vechime, pot contesta in vriun fel aceasta hot.a comisiei.
in ce baza si conditii pot solicita derogare (6 luni)privind vechimea in specialitatea studiilor pentru a putea concura pentru un post de secretar comuna, avand in vedere ca am un an si 6 luni vechime in specialitatea studiilor?
Am urmatoarea problema
Lucrez ca referent superior la serviciul public comunitar local de evidenta persoanelor din cadrul unei primarii din anul 2006,in luna iulie am obtinut diploma de licenta in stiinte juridice si administrative, iar din luna iulie 2011 am devenit inspector asistent in cadrul aceluiasi serviciu.
doresc sa stiu daca indeplinesc conditia de 2ani vechime in specialitatea studiilor,necesara participarii la concursul pentru ocuparea ocuparea functiei de secretar comuna?

Am urmatoarea problema
Lucrez ca referent superior la serviciul public comunitar local de evidenta persoanelor din cadrul unei primarii din anul 2006,in luna iulie am obtinut diploma de licenta in stiinte juridice si administrative, iar din luna iulie 2011 am devenit inspector asistent in cadrul aceluiasi serviciu.
doresc sa stiu daca indeplinesc conditia de 2ani vechime in specialitatea studiilor,necesara participarii la concursul pentru ocuparea ocuparea functiei de secretar comuna?