avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 838 soluții astăzi
Forum Activitate marius_brn

Activitate marius_brn

Multumesc !
Asta face , dar intrebam daca ar fi o problema faptul ca se reinterenaza la un spital pentru investigatii !!!!
Buna seara !
Ma puteti ajuta cu raspuns la urmatorul lucru ?
Am un nepot care a fost lovit la cap , a stat inconstient 20 minute , a fost dus la spital , nu stie nimic .
Apoi l-au trimis cu salvarea la alt spital si acolo cu momente de luciditate , a semnat ca nu doreste internarea si a plecat acasa.
Au trecut 2 zile si are inca pierderi de luciditate , memorie.
Poate merge sa ceara internare si investigatii mai amanuntire ???
Intre timp a aflat curajosul care l-a lovit pe la spate si a facut reclamatie la politie.
Multumesc anticipat !
Buna seara !
Am un vecin care creste porumbei pe bloc la etajul 4.
Fac multa mizerie si pe masini e dezastru cand cade gainatul lor !
Culmea este faptul ca noi toti am contribuit la izolarea acoperisului.
Cum putem sa il fortam sa renunte avand in vedere faptul ca ne sfideaza ca si cand ar sta singur oin bloc ?
Multumesc.
Discuție Doua CIM
Buna seara !
Lucrez cu contract de munca pe o perioada nedeterminata.
Am o oferta la alta societate sa merg pe 3 luni de proba.
Pot avea in acelasi timp cele 2 contracte timp de 3 sau 6 luni cat e perioada de proba ?
La jobul de proba se lucreaza 14 zile ,12 ore si restul din luna acasa.
Pot sa am concediu fara plata de la jobul pe perioada nedeterminata pentru cele 14 zile si apoi sa revin la munca.
Multumesc anticipat !

Multumesc.
Exact asa am scris in reclamatie ca nu l-am mai putut evita. Si chiar nu puteam ca a calcat-o ca sa treaca si practic a fost impact intre aripa si portiera. fiind pe diagonala el.
nu am ajuns niciunul in parcare.
Eu pe banda mea, el pe contrasens in dreptul meu am plecat spre locul de parcare amandoi si ne-am oprit eu in coltul lateral al barei spate ,el intre portiera si aripa stanga fata.
Multumesc. Am poze cu numarul masinii pe banda lor initiala pentru ca vroiau sa nu mergem la politie si sincer mi-a fost frica sa nu plece.
Maine ma intalnesc cu avocatul si intocmim plangerea.
Promit sa revin cu rezultatul.
Va rog sa ma ajutati sa incerc si eu sa stopez acesti politisti corupti.
Ma aflam pe o sosea in localitate cu 2 benzi separate de dubla linie continua si ma inscrisesem sa parchez in loc de parcare cu spatele.
O masina a venit din sens opus pe contrasens a trecut cele 2 linii duble dorind sa parcheze tot acolo.
Ulterior a spus ca nu a vazut ca bag eu cu spatele.
Ne-am lovit eu in coltul stanga al barei de protectie si el in usa si aripa fata stanga.
Masina lui avea numere de Spania si ei erau cu magazine de produse traditionale in Halele comerciale din Ploiesti , unde s-a si petrecut evenimentul.
Au incercat sa ofere 200 de lei , eu am intrebat cat ar costa o bara originala cu vopsit cu tot si am aflat ca era in jur de 1200 - 1300 de lei.
Au incercat cu 1000 de lei si apoi au sunat un prieten.
A venit a facut constatarile si dupa a decretat.
Sunteti vinovat pentru ca nu v-ati asigurat la mersul cu spatele mi-a spus mie.
Am incercat sa explic faptul ca ela venit din fata si a virat brusc fara sa se uite ca eu ma indreptam cu spatele acolo.
Raspunsul plin de grandomanie specific unor millitieni : asta e cu totul alta problema. Noi vorbim despre accident aici.
Pai mai omule : daca nu calca liniile duble continue mai era accident ?
Va rog sa ma sfatuiti sa pun si eu umarul disparitiei acestor militieni din viata noastra.
Trebuie sa precizez ca am rugat sa specifice in procesul verbal ca nu sunt de acord cu el si nici nu sunt de acord cu reparatia autoturismului implicat cu asigurarea mea.
Nu am vrut sa semnez nicaieri procesul verbal dar mi-a spus ca trebuie sa semnez in josul paginii ca altfrel nu mi-l poate da si mi-a recomandat sa platesc amenda ca apoi nu o mai pot plati pe jumatate.
Sufletist ''domnul politist ''
Daca stiti va rog sa imi spuneti si unde sa fac reclamatie dansului personal.
Multumesc.
Impreuna cu alti 2 mostenitori am facut un partaj voluntar la notar omitandu-l pe un al patrulea ( un fiu dintr-o casatorie anterioara)
Acesta ne ameninta ca ne da in judecata pentru ca vrea bani.
Partajul a avut loc acum 4 ani.
Mai poate deschide actiune acum ?
Discuție Calificare
Cine stie legea care obliga angajatorul sa iti atribuie un post pentru care te-a trimis la specializare.