avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 253 soluții astăzi
Forum Activitate rusramona

Activitate rusramona

Buna ziua.
Am si eu o nelamurire: sunt admin. si asociat (cu 90%)intr-un SRL, ceilalti doi asociati cu 5% nu-i mai gasesc. Eu nu pot radia societatea fara ei? Am citit ceva precum ca registrul poate sa ceara Radierea pentru cand o societate are sediul social expirat .. Al meu este expirat de 4 ani. Ma poate ajuta asta cu ceva in initiativa de a lichida societatea fara cei 2 asociati?

Multumesc
Va rog daca se poate sa ma lamureasca cineva in privinta unui aspect. Am depus in noiembrie actele de dizolvare, nu stiu daca pot depune etapa de lichidare pana la sf lunii decembrie in acest caz daca imi iese certificatul de radiere dupa 15 ianuarie , eu trebuie sa mai depun bilant in MARTIE? Asta in conditiile in care eu vreau sa depun bilantul de lichidare pe 21 decembrie pt al atasa la dosarul de lichidare pt RC


multumesc
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea intrebare. Se poate lichida din oficiu o societate care nu a avut niciodata activitate (infiintata in 2008) apare ca suspendata la Rc nu i-am reluat activ pana in prezent si nici nu am depus nimik la administratie (declaratii, bilanturi....). Nu vreau sa o merg sa o lichidez la Rc pt ca trebuie certif ca e pe 0, ceea ce insemna ca trebuie sa platesc amenzi pentru declaratii nedepuse....

multumesc
buna ziua. Unde trebuie sa ma adresez pentru urmatorul caz. Tatal decedat in urma cu un an, eu , sora si mama vrem sa facem succesiunea dupa el. Stie cineva cam cat sunt taxele si cat dureaza procedura(in mare) si ce cota parte imi revine?

va multumesc
Răspuns la discuția cod caen
am gasit 9329 dar nu stiu daca e ok pt organizari de nunti, botezuri.............
Discuție cod caen
bun aziua am un bar-restaurant si vreau sa adaug coduri caen pentru : organizare evenimente si inchiriere spatiu evenimente, ma poate ajuta cineva sa-mi spuna ce coduri trebuie sa trec?

multumesc mult
Răspuns la discuția taxe dizolvare
multumesc mult
Discuție taxe dizolvare
buna ziua . Stie cineva cat sunt taxele pentru etapa I de dizolvare si pt etapa II de lichidare la RC,ca sa stiu cu cat sa ma pregatesc MULTUMESC,
Răspuns la discuția Pfa medic stomatolog
ideea este ca eu vreau ca dr respectiv sa-mi de-a factura si chitant apentru serviciile prestate fata de mine. multumesc
am un cabinet stomatologic si nu vreau sa angajez doctorul respectiv ci vreau sa fac un contract de colaborare cu ea. Poate ea ca si medic stomatolog sa se constituie PFA, Are PFA-ul ca medic stomotolog un regim aparte sau se depun aceleasi acte ca pentru un PFA obisnuit.
va multumesc anticipat si astept cu deosebit interes raspunsul