avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Activitate gemi

Activitate gemi

camataria se pedeste numai din 2011 dar acesti bani provin din imprumt cu camata dar nu o pot dovedi numai o inregistrae din 2008

[va rog sa nu mai scrieti mesajele cu majuscule, multumesc]
da la procesul de divort am facut intelegerea sotul a renuntat la casa in favoarea mea ca am avut minor in intretinerea mea nu sa mai fact partajjul si in sentinta scrie clar ca imobilul imi ramine mie
in 2008 am inprumutat 2000 de euro impreuna cu sotul meu ,am garantat cu bunuri mobile si imobile dar nu ipoteca pe casa ,in anul 2009 am divortat si sotul mia lasat casa mie aceasta fiind cumparata din bani parintilor mei ,l-am anul acesta l-am scos din cartea funciara si impozit pe sotul meu.,darcreditorul pentru suma de 2000 de euro mia cerut executare pa casa dar acum nu se poate imparti imprutul ce drept are el pe casa /ce pot face in 15 martie am licitatie deja
Răspuns la discuția injumatatire pedepsa
si daca imi da o sa primesc injumatirea ca denuntul e f ok si se finalizeaza cum trebuie
buna seara am facut un denunt si tot zice sa amin procesu ca nu sa finalizat dosarul trebiue sa fie finalizat sau sa fie inceputa urmarirea penala ?as risca sa cer ceva de la dosarul format sa depuna av in instanta si sa numai amin procesul?e vb de un retinut in penetenciar si clar ca numa vrea aminari
Răspuns la discuția se dau achitari la inalta curte ?
la 5 ani cu executare
Răspuns la discuția se dau achitari la inalta curte ?
pai am asa 215 inselaciune conform unui sofer care zice dintre 10 pers ca eu iam semnat contract si factura am facut expertiza in privat ca maiu respinso toate inst si a iesit ca eu nu am semnat mai zice in hotarire si decizie ca celuicare iam cesionat firma era boschetar .am scos de la primarie o adeverinta din care reiese ca era angajatul lor ca informatician deci cam tot ce scrie in hotarire si decizia am documente din care rezulta clar ca nu este adevarat mai mult zice ca am cesionat firma deoarece am fost urmarit penal in 2006 am primit de la parchet adresa din care rezulta clar ca nu am fost ce sa mai aduc ?nu sunt recidivist nu am nici cel putin amenda penala
Răspuns la discuția se dau achitari la inalta curte ?
DA MULTUMESC D-LASCOSCHI DAR AM VAZUT CA SCRIETI CAI F IMPORTANT SA FIU DE FATA DA O SA FIU ,SI VA ROG SA MI ZICETI DACA MA AJUTA CARACTERIZARI DE LA POLITIE SI VECINI?SI DACA CONTEAZA SI DIPLOMELE COPIILOR MEI AM DESTULE AU TERMINAT FACULTATEA ,SI MAI POT ADUCE CONTRACTUL ?DUPA LOCUINTA AM 2 CAM SI BUC SI LOCUIM 5 PERSOANE DACA ERAM TEPAR AVEAM VILA DAR EU TOT CE AM MUNCIT AM INVESTIT IN COPII MEI DECI CARACTERIZARI DIPLOME SCOALA SI CONTARCT CASA SAU CE MAI AR FI UTIL ?


Interventie moderator: Am rugămintea să nu mai scrieţi cu majuscule întrucât încălcaţi regulamentul de postare.Mulţumesc.
buna ziua am o matusa care face dializa de 3 ori pe saptamina in timpul dializei are nevoie sa fie cineva linga ea ,asistenetele vine si pleaca eu ca si ingrijitor nu am dreptul sa stau linga ea medicul vrea sai semnez ca numai stau in timpul dializei linga ea el zice ca nu am dreptul am da sau nu ?si carei legea ? care imi da dreptul sunt insotitor
Răspuns la discuția se dau achitari la inalta curte ?
dar ar trebui luata in considerare si dretul la aparare ca mi s-au respins am facut cereri de probatuini si mi sau respins si mai mult un martor zice ca da s-ar putea sa fiu eu deci sunt judecat pe s-ar putea?nu am semnat nimic nicio fila cec sper ca instanta sa vada ce nu au vazut fond si apelul