avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1644 soluții astăzi
Forum Activitate zsigmond

Activitate zsigmond

buna ziua in cazul in care nu se vinde la licitatie si scade pretul la 50% si nu se acopera datoria mi se vinde apartamentul cu mobila si tot ce este in el sau nu?si ce se intampla atuncea?
Răspuns la discuția Evacuarea din casa
am executare silita pe apartament si am primul temen de licitatie in 12.11 2013 si alt impbil nu am unde sa merg
buna ziua.daca se vinde apartamentul prin licitatie in noiembrie au voie sa ma scoata afara din apartament in lunile noiembrie pana in martie pe perioada ierni tinand cont ca am 2 copii mici
dar ce se intampla in cazul in care executorul nu ma gaseste acasa in ziua respectiva?va veni in alta zi?dar daca vindem noi apartamentul putem sa o facem de fata cu creditorul care a pus ipoteca?
buna ziua.as dori sa stiu daca nu este nimeni in ziua cand vine expertul sa faca expertiza la apartament ce se intamp[la?pune sigiliu pe apartament sau va veni in alta zii?expertul vine imprweuna cu executorul sau singur?si apartamentul se va vinde prin licitatie la valoarea reala sau la suma creditorului?
Răspuns la discuția Poprire pe pensie
daca am executare pe apartament p;ot sa vindem apartamentul noi daca este ipoteca sa platim creditorul?dar sa fie creditorul de fata?
la vanzarea apartamentului?
apartamentul se scoate la licitatie la valoarea creditorului sau la valoarea reala a apartamentului?
Răspuns la discuția Poprire pe pensie
si in cazul in care persoana in pensie este la varsta de 82 de ani si o avut atac cerebral si medicamentele costa mult?
ce se poate face ca sa nu sa puna orirea pe pensie
buna ziua.vreau sa stiu daca se pune preoprire pe pensie
Răspuns la discuția de vanzare
si restul de de bani mi se da mie?
Răspuns la discuția de vanzare
da dar la vanzarea apartamentului nu trebuie sa semneze si proprietari?si apartamentul se va vinde la pretul real sau la pretul care trebuie returnat?